Renginiai

Nacionalinės bibliotekų savaitės atgarsiai rajono bibliotekose

  2014-05-05Balandžio 23–29 d. Lietuvos bibliotekininkų draugijos inicijuojamos Nacionalinės bibliotekų savaitės metu rajono bibliotekininkai organizavo ir kvietė gyventojus į įvairius renginius.

    Balandžio 23–29 d.  Lietuvos bibliotekininkų draugijos inicijuojamos  Nacionalinės bibliotekų savaitės metu  rajono bibliotekininkai  organizavo ir kvietė  gyventojus į įvairius renginius.

    Viešosios  bibliotekos renginiai. Skaitytojų aptarnavimo skyrius tęsė tradicinį knygų pristatymų ciklą „Atrask savo knygą“. Vyr. bibliotekininkė Rita Brazauskienė apsilankė  Joniškio visuomenės sveikatos biure veikiančioje besilaukiančių ir vaikus iki vienerių metų auginančių šeimų mokyklėlėje. Rita nuotaikingai pristatė G. Ford knygą „Sveiko kūdikio dienotvarkė“, W. Goebel „Padėkime augti“, L. Fraser „Super mamos vadovą“ , G. Perrari „Laimingas vaikas“, o  idėjų,  kaip drauge prasmingai praleisti laisvalaikį,  siūlė paieškoti N. Grinevičienės knygoje „Vaikystės žaidimai“.
     Balandžio 24 d. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos Eglė Šukienė ir Rita Brazauskienė dalyvavo Joniškio visuomenės sveikatos biure III amžiaus universiteto  organizuotoje V. Servutienės  paskaitoje  „Gera nuotaika – sveikatos  pagrindas“. Bibliotekininkės pristatė  Nacionalinę bibliotekų savaitę, jos metu vykstančius renginius.  Tarsi  biblioterapijos  įžanga prieš paskaitą  nuskambėjo aktoriaus R. Kazlo skaitoma K. Donelaičio „Metų“ ištrauka.
    Balandžio 29 d. rytmetį  Skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos E. Šukienė ir R. Brazauskienė su menine programėle aplankė Joniškio „Santaros“ senelių namų gyventojus ir darbuotojus.  Gražiausios eilės, švelniausi žodžiai buvo skirti mamoms. Dainomis apie mamą susitikimą pagyvino mokytoja D. Poliakienė. Bibliotekininkės  palinkėjo, kad kiekvieną senelį  lankytų artimieji, kad netrūktų sveikatos, o darbuotojoms užtektų kantrybės jų nelengvame  darbe.
    Žagarės filialo renginiai. Į biblioteką buvo kviečiami įvairaus amžiaus lankytojai, bibliotekos darbuotojos  su knygomis išėjo  į netradicines erdves. 
    Balandžio 24 – osios popietę bibliotekoje lankėsi mažieji Žagarės lopšelio darželio „Vyšniukas” globos grupės „Voveriukai“ auklėtiniai su  auklėtoja Jolita Rudiene.  Bibliotekininkė juos supažindino su vaikiškomis knygomis, žurnalais, pačia didžiausia ir mažiausia bibliotekoje esančia knyga. Vaikai sužinojo apie bibliotekos teikiamas paslaugas,  vartė spalvingas žaislines, garsines knygas, žaidė su bibliotekoje esančiais žaislais, susipažino su  paroda „Knygos – stebuklingos mano akys”. Kadangi bibliotekoje jie lankėsi pirmą kartą, mažieji padovanojo savo nuspalvintą paveikslėlį. 
    Saulėtą balandžio 25– osios  rytmetį bibliotekos vedėja Aušra su pilnais krepšiais knygų nuskubėjo į pernai Žagarės centre atidarytą Kiemturgį.  Jame sudarytos puikios sąlygos pardavėjams ir pirkėjams –  erdvi salė, platūs stalai ir patogūs suolai. Čia žagariečiai pardavinėja savo užaugintas gėles, daržoves, megztus rankdarbius. Pardavėjams bibliotekininkė  pristatė knygas ir žurnalus apie augalus, rankdarbius, sveikatą. Moterys su susidomėjimu vartė naujus leidinius. Viena pagyvenusi moteris pasiguodė, kad labai norėtų skaityti, tačiau jai per sunku ateiti į antrame aukšte esančią miesto biblioteką.  Bibliotekininkė pasisiūlė jai knygų atnešti į namus. Nudžiugusi senolė tapo bibliotekos skaitytoja, prisirinko atneštų knygų, žurnalų. Į Kiemturgį užsukdavo ir pro šalį einantys žagariečiai, pamatę knygomis apkrautus prekystalius. Jiems buvo įdomu sužinoti apie tokį netradicinį knygų pristatymą  ir apie jiems dar neįprastą knygnešystę – knygų pristatymą į namus. 
Į biblioteką su penktokais užsuko Žagarės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Birutė Skiparienė į pamoką  „Ar jau viską žinai apie bibliotekos e. paslaugas?“. Atėjus pavasariui,   mokiniams jau sunku susikaupti, nebesinori kažkokio rimto darbo per pamokas, tad jiems buvo pasiūlyta susipažinti su internete esančiais įvairiais naudingais dalykais. Bibliotekininkės jiems pasiūlė apsilankyti įvairiausiose svetainėse, kur mokiniai ir  pažaidė,  ir stebėjo lėktuvų skrydžius, tikrinosi lietuvių kalbos, geografijos žinias. Mokytojai labai patiko bibliotekininkių paruoštos užduotys, tad ji pasiprašė į svečius dar ir su kitų klasių mokiniais. 
     Balandžio 29 d. bibliotekoje buvo laukiami senjorai. Pamokoje  „Kompiuteris. Draugas ar priešas?“ senjorai buvo supažindinti su kompiuterio ir interneto galimybėmis. Moterys mokėsi ieškoti informacijos apie sveikatą, rankdarbius, susidomėjo galimybe peržiūrėti nematytas televizijos laidas internetu. Pamoka joms taip patiko ir prašė tokias pamokas pratęsti ateityje.     

     Nacionalinė bibliotekų savaitė baigėsi garsinių skaitymų  ciklo rytmečiu „Eiliuotas pasakas seka senoliai“. Į susitikimą su Žagarės vaikų lopšelio darželio „Vyšniukas” priešmokyklinės grupės vaikučiais atvyko Žagarės miesto neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių klubo „Švėtė“ vadovas ir Žagarės krašto muziejaus įkūrėjas Juozas Kazlauskas. Jis paskaitė Birutės Lenktytės eiliuotą pasakėlę „Baubo namelis”. Mažieji dalyviai įdėmiai klausėsi pasakos, o po to diskutavo apie pasakoje gyvenusį baubą, kuris tikrai nėra toks baisus, kaip kai kuriems vaikams atrodė. Po skaitymų J. Kazlauskas pakvietė mažuosius susitikimo dalyvius apsilankyti jo įkurtame muziejuje, kuriame  sukaupta daugiau nei 1000 eksponatų – paties Juozo  surinkti daiktai, nuotraukos, dokumentai. 
     Maldenių filialo renginiai. Balandžio 26-ąją Maldenių kaimo bendruomenė, kultūros darbuotoja ir bibliotekininkė pakvietė  į Atvelykio šventę „Raštai ir spalvos“ ir  kartu atšvęsti „Naisių vasaros“ teatro inicijuotas Vaikų Velykėles. 
    Renginio dalyvius bibliotekos kieme pasitiko Velykų bobutė (renginių organizatorė Emilija Kvedarienė) ir Velykų zuikienė (bibliotekininkė Lionė Adomaitienė).Velykų bobutė papasakojo apie Velykėlių tradicijas, o Agnė Ainytė pasekė pasaką apie tai, kaip atsirado margučiai.  Visi tautinių raštų motyvais nupiešė  2 m x 1 m Didijį Velykų Margutį.  Po to pievelėje  buvo žaidžiami velykiniai žaidimai, spėjamos mįslės, ridenami margučiai. Kiekvienas šventės dalyvis apdovanotas kompaktiniu disku su muzikinio spektaklio įrašu. 
     Bibliotekininkė, priminusi apie Tarptautinės vaikų knygos dienos proga surengtas varžytuves „Kai prakalba knygelė“ ir antrąsias  varžytuves „Saugiai elkimes namie, kieme, gatvėje“, tądien pakvietė į trečiąsias finalines varžytuves. Visose varžytuvėse rungėsi dvi komandos, kurių kapitonai buvo  Agnė Ainytė ir Modestas Puidokas.  Finalinėse varžytuvėse vaikai dalyvavo vikrumo, išradingumo rungtyse ir žaidimuose. Laimėjo „Moksliukų“ komanda. 
     Šventės pabaigoje visi vaišinosi Velykų bobutės ir Zuikienės dovanotais skanėstais.
     Stungių filialo renginiai.  Bibliotekų savaitės metu Stungių filiale  buvo surengta popietė „Kai prabyla lėlės...“ Vyr. bibliotekininkė Diana Kidelienė susirinkusiems papasakojo lėlių atsiradimo istoriją, Žagarės gimnazijos moksleivės Kamilė Valytė ir Fausta Kidelytė padeklamavo eilėraščių apie lėles, o Maldenių kaimo bibliotekininkė Lionė Adomaitienė pademonstravo įvairių siūtų, ant rankos užmaunamų vaidinti  skirtų lėlių.
      Atgijusios ispaniškos „lėlės“: Meda Juodpalytė, Ema Veikalaitė ir Eivina Remeikaitė padovanojo šokį.
      Popietės svečiai – Maldenių bibliotekos lėlių teatriuko  „Padaužiukai“ artistai   suvaidino H. K. Anderseno pasaką „Princesė ant žirnio“. 
      Antroje renginio dalyje Maldenių ir Stungių komandos varžėsi literatūrinėje viktorinoje, kurioje  nugalėjo Stungių komanda.

                                                        Informaciją pateikė Eglė Šukienė, Aušra Jonuitytė,

                                                                  Lionė Adomaitienė, Diana Kidelienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09