Renginiai

Popietė Motinos dienai

  2014-05-05Gegužės 2–ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Rudiškių filiale vyko popietė „Ant Tavo rankų supasi gerumas" , skirta Motinos dienai paminėti.

    Gegužės  2–ąją  Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Rudiškių filiale  vyko popietė „Ant Tavo rankų supasi gerumas" , skirta Motinos dienai paminėti.
    „Reikia bučiuoti žemę, kurią yra palietusi Tavo koja“. Taip savo motinai laiške rašė vokiečių poetas H. Heinė. Patarlėse apie motiną sakoma: „Minkštos motinos rankos, bet sunkios jos ašaros“.
    Motinos diena ne šiaip sau švenčiama pavasarį. Motina tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Pirmasis gegužės sekmadienis šiemet sužaliavo ir pražydo.. Regis, ir gamta sveikina ir savo dovanas dalija brangiausiai, mylimiausiaimamai, mamytei, mamyčiukui, mamulytei, motinėlei...
    Tokiais  žodžiais popietę pradėjo bibliotekininkė I. Lacienė. Popietėje susirinkę vaikai vienas po kito dalijosi mintimis apie savo mamas. Kiekvienam vaikui savo mama yra pati geriausia ir brangiausia, ir net trumpam nenorėtų jos iškeisti į kito draugo apibūdinamą dar geresnę mamą. Niekas kitas taip nenuramins vaiko širdelės kaip mama. Vaikai pasikeisdami skaitė lietuvių autorių Vytės Nemunėlio,K. Kubilinsko, A.Matučio, V.Palčinskaitės, R. Skučaitės, J. Degutytės, Z.Gaižauskaitės, S.Nėries eilėraščius apie mamą.
    Vaikai savo meilę pasižadėjo išreikšti ne tik žodžiais, bet ir elgesiu – pagarba, darbu, o  išaušus sekmadienio rytui  skubėti pasveikinti savo mamas, močiutes, jas  priglausti, apkabinti...

                                                               Irena Lacienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09