Renginiai

Akcija „Užkask blogą žodį“

  2014-05-12Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, į Plikiškių biblioteką sugužėjo būrelis skaitytojų, kurie nusprendė dalyvauti akcijoje „Užkask blogą žodį“.

   Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, į Plikiškių biblioteką sugužėjo būrelis skaitytojų, kurie nusprendė dalyvauti akcijoje „Užkask blogą žodį“.
   Vyr. bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė akcijos dalyviams priminė Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos reikšmę lietuvių tautai, papasakojo susirinkusiems apie žodžio, knygos galią spaudos draudimo laikotarpiu, prisiminė pasiaukojantį knygnešių darbą, perskaitė prasmingus Just. Marcinkevičiaus žodžius apie „gimtosios literatūros sodą“. Bibliotekininkei paklausus, ar renginio dalyviai pasirengę įrodyti, kad geba vartoti tik gražius lietuviškus žodžius, turtina savo žodyną, rašo be klaidų, visi vienbalsiai ištarė: „Taip!“.
   Pasidaliję į dvi komandas – „Priebalsius“ ir „Balsius“ skaitytojai kibo į darbą. Pirmiausia buvo nuspręsta, kad visi sukurs iškilmingą pasisveikinimo tekstą. Gražiai intonuodamos Goda ir Viktorija kreipėsi į „knygų šventovės šeimininkę“, t.y. bibliotekininkę. Po to visi vyko į Ugnės, Gustės, Inesos „Žodžių parduotuvę“, kur reikėjo nusipirkti ne prekę, bet teisingą žodį. Komandos dalyviams sunkiau sekėsi statyti „žodžių laiptelius“, kuriuos pateikė bibliotekininkė. Daug teigiamų emocijų sukėlė draugų abėcėlės kūrimas, kuomet komandos turėjo išvardinti 5 žodžius, apibūdinančius pačias geriausias draugo savybes. Akcijos pabaigoje bibliotekininkė priminė šnekamojoje kalboje nevartotinus žodžius, papasakojo apie lietuviškus keiksmažodžius, palinkėjo visiems, kad skambioje lietuvių kalboje jų būtų kuo mažiau.
   Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad geriau sekėsi „Priebalsių“ komandai, todėl ši komanda ėmėsi iniciatyvos sukurti akcijos dalyvių pasižadėjimo tekstą, kurį perskaitė garsiai ir po juo pasirašė visi dalyvavusieji šiame renginyje. Pasižadėjimas buvo pakabintas matomoje vietoje, kad kiekvienas, užsukęs į biblioteką, jį perskaitytų, atvertų kelią tik geriems žodžiams ir darbams.

Aušra Kriščiūnienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09