Apie mus

Kūrybinė pamokėlė Plikiškių bibliotekoje

  2014-06-16Birželio 10 dieną Plikiškių mokyklos – daugiafunkcio centro mažieji stovyklautojai dalyvavo kūrybinėje pamokėlėje „Dangaus šypsena“ Plikiškių bibliotekoje.

  Birželio 10 dieną Plikiškių mokyklos – daugiafunkcio centro mažieji stovyklautojai dalyvavo kūrybinėje pamokėlėje „Dangaus šypsena“  Plikiškių bibliotekoje.
    Susitikimo pradžioje vyr. bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė  paprašė vaikų atsakyti į klausimą, ar jie gali įsivaizduoti, jog vieną rytą užges saulė danguje, nebežaliuos žolė, nebeliks vandens. Atrodo, kad tai sunkiai įsivaizduojami dalykai, bet taip gali nutikti, jei netausosime savo planetos Žemės. Bibliotekininkė priminė vaikams apie atliekų rūšiavimo svarbą, tvarkingą elgesį ilsintis gamtoje ir pateikė informacijos, per kiek laiko suyra šiukšlės. Daugelis vaikų negalėjo patikėti, kad stiklo duženoms suirti gali prireikti net milijono metų! Pažiūrėję dokumentinį filmą „Šiukšlės“ ir dar kartą įsitikinę, kad būtina kuo skubiau imtis aplinką tausojančių iniciatyvų, vaikai ėmėsi darbo. Pirmiausia burtų keliu jie pasiskirstė į tris grupes. „Žvalgų“ grupė nusprendė iš tualetinio popieriaus ritinėlių pasigaminti žiūronus, kuriais galėtų stebėti gamtos pokyčius. „Dangaus sargybinių“ grupelė iš panaudotų sąsiuvinio lapų lankstė lėktuvėlius, ant kurių užrašė svarbią žinią saulei. O  „Saulės gelbėtojų“ grupės nariai iš spalvoto popieriaus atraižų ir  panaudotos vienkartinės lėkštutės kūrė antrąją saulę, jei tikroji netikėtai užgestų... 
    Po smagios kūrybinės pamokėlės, pasidžiaugę savo sukurtais darbais, vaikai skubėjo į stadioną. Jo viduryje  jie pasižadėjo tausoti gamtą, rūšiuoti šiukšles, sukritę ant minkštos žolytės, sukūrė gyvą saulytę iš savo rankų. Susitikimo pabaigoje vaikai bandė ranka pasiekti debesėlį danguje, kuris rodėsi visai arti, stebint jį pro tikrą žiūroną, kurį atsinešė bibliotekininkė.

                                                                                        Aušra Kriščiūnienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09