Apie mus

Miesto dienos šventės renginys bibliotekoje

  2014-07-02Miesto dienos šventės proga birželio 28-ąją Jono Avyžiaus viešoji biblioteka pakvietė joniškiečius į susitikimą su kraštiečiais - Mindaugu Kulbiu ir Romu Morkūnu.

   Miesto dienos šventės proga birželio 28-ąją Jono Avyžiaus viešoji biblioteka pakvietė joniškiečius į susitikimą su kraštiečiais - Mindaugu Kulbiu ir Romu Morkūnu.
    Fotomenininkas Mindaugas Kulbis 1960-1971 metais mokėsi ir baigė Joniškio 2-ąją vidurinę mokyklą (dabar „Saulės“ pagrindinė). Dar mokykloje išryškėjo dvi Mindaugo aistros  - sportas ir fotografija. Susitikime dalyvavęs pirmasis M. Kulbio treneris S. Adomavičius prisiminė, kad jo auklėtinis dar vidurinėje mokykloje buvo Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės narys (1969-1976), 1974 metais tapo Lietuvos 800 metrų bėgimo čempionu. Bet  sportą  nugalėjo aistra fotografijai.  Mindaugas Kulbis nuo 1991 metų yra „Associated Press“, o nuo  1998 m. ir dienraščio „Lietuvos rytas“ fotokorespondentas. Daugiau nei metus dirbo Čečėnijoje, fotografavo Afganistane ir kituose „karštosiuose“ pasaulio vietose. Jo nuotraukos spausdinamos stambiausiuose pasaulio laikraščiuose. M.Kulbis turi daugybę tarptautinių apdovanojimų, tarp kurių J. Faber premija už geriausią fotografiją žiniasklaidoje, jis yra „Pulitzer Prise“ konkurso finalininkas už Čečėnijos karo nuotraukas. 
    Kaip oficialus LTOK fotografas, fotomenininkas  dalyvavo keliose olimpinėse žaidynėse ir su kolegomis fotografais išleido knygas-albumus „Karštos dienos Atlantoje“ (1997), „Lauktuvės iš Sidnėjaus“ (2000), „Atėnų siurprizai“ (2004),: „Pekino salvės“ (2008), „Krepšinis =  Lietuva“ (2011) ir kitus. 
    Mindaugas ne tik papasakojo apie savo darbą, atskleidė šiek tiek fotografijos meno paslapčių, bet ir prisiminė nerūpestingus mokyklos laikus Joniškyje. O tą padaryti jam padėjo į susitikimą atėję buvę mokyklos draugai ir draugės... Bibliotekos languose eksponuota M.Kulbio fotografijų paroda, kuri veiks visą liepos mėnesį.  
    Romo Morkūno kūrybinė biografija taip pat prasidėjo Joniškyje.  Jis   baigė Joniškio meno mokyklą ir Šiaulių konservatoriją, akordeono klasę. 2010 m. baigė magistrantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, docento Raimondo Sviackevičiaus akordeono klasėje.   Romas aktyviai dalyvauja Lietuvos akordeonistų koncertiniame gyvenime. Ne kartą   dalyvavo respublikiniuose, tarptautiniuose konkursuose kaip solistas ir įvairių ansamblių dalyvis, yra paruošęs solinių rečitalių, dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose, seminaruose. Nuo 2002 metų dalyvavo tarptautiniuose konkursuose,  laimėdamas prizines vietas: International Stefano Bizzarri Prize, Citta di Montese, Citta di Lanciano Italijoje, Sanoke, Czestochowa Lenkijoje, Coupe Mondiale (Pasaulio taurė) 2009 m. Naujojoje Zelandijoje. R.Morkūnas yra akordeonų trio „Made in“ narys. Šeštadienį drauge su akordeonininkais Martynu Norvilu ir Nerijumi Bakula dovanojo joniškiečiams savo kūrybos muziką. 
     Renginys organizuotas  pagal Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos projektą „Išėjusiems sugrįžti“, kurį iš dalies finansavo  Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas.

Vijoleta Kuprevičienė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09