Apie mus

Parodoje - Žagarės amatininkai

  2014-07-08Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Žagarės biblioteka prisidėjo prie birželio 28 d. vykusių miesto šventės renginių.

     Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Žagarės biblioteka prisidėjo prie birželio 28 d. vykusių miesto šventės renginių.
    Šį kartą bibliotekoje buvo eksponuojama Žagarės gimnazistės Brigitos Raišuotytės ir Rūtos Daunytės surinkta, lėlininkės Aušros Petrauskienės sutvarkyta informacija apie Žagarės mieste gyvenančius ir kuriančius žmones. Merginos kelis mėnesius lankėsi žagariečių namuose, fotografavo jų darbus. Buvo aplankyta daugiau nei 25 miestiečiai. Buvo ir tokių, kurie atsisakė bendrauti, nenorėjo viešinti savo sukurtų darbų. 
    Nuotraukose įamžintos pirštinių mezgėjos Regina Remeikienė, Kazimiera Gasparaitenė, Irena Merkelienė, žaislų ir įvairių smulkmenėlių kūrėjos Janina Kazlauskienė, Andželika Laksienė, išskirtinių darbų iš ragų sumanytojas Vidas Sakalauskas, nuostabių karpinių meistrė Dalia Pukienė, krepšių pynėjas Stanislovas Dapkus ir dar begalė kitų gabių ir talentingų žmonių. Apsilankiusieji parodoje stebėjosi, kad tiek daug yra pažįstamų, apie kurių gražius darbus net neįtarė. Taip pat buvo eksponuojami ir tie, kurie yra apsigynę tautinio paveldo sertifikatus. Tai ir medžio drožėjas Dalius Udrakis, žolininkė Inga Šutkienė, vyndariai Genovaitė Ramutienė ir  Bronius Vasiliauskas.
    Pristatytos  XX amžiaus pradžios Žagarės miesto turgų, amatininkų fotografijos. Jomis ypač  domėjosi jaunieji žagariečiai. Parodos metu buvo demonstruojamas video filmas apie lietuvių tradicinius dailiuosius amatus – tekstilę, dailę, puodininkystę, staliaus ir medžio darbus ir kryždirbystę. 
    Pažiūrėti parodos buvo sukviesti visi amatininkai, jų namiškiai ir draugai. Atėjusieji užtrukdavo, nes smagu buvo pabendrauti ne tik su B. Raišuotyte ir R. Daunyte, bet ir su parodos sumanytoja A. Petrauskiene, kuri visus apdovanojo rugiagėlių puokštelėmis. Parodą aplankė ir miesto seniūnas Alvydas Urbonas, kuris pasidžiaugė gausiu gražiadarbių būriu. Parodą aplankė daugiau kaip 40 žagariečių ir miesto svečių. 
                                                                                   Aušra Jonuitytė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09