Apie mus

Biblioteką globos operos solistė

  2014-07-22Prisijungti prie akcijos „Atrask vaikystės biblioteką“ ir tapti bibliotekos globėja Jono Avyžiaus viešoji biblioteka pakvietė operos solistę Sofiją Jonaitytę.

   Prisijungti prie akcijos „Atrask vaikystės biblioteką“ ir tapti bibliotekos globėja Jono Avyžiaus viešoji biblioteka pakvietė operos solistę Sofiją Jonaitytę.
    Sofija Jonaitytė – ne tik Nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, bet ir edukacinių projektų bei programų koordinatorė ir įgyvendintoja, Šv. Kazimiero ordino narė ir apskritai plačios erudicijos kultūros žmogus. Lankydamasi Joniškyje iškili kraštietė neretai aplanko biblioteką, bibliotekininkų kvietimu yra surengusi koncertų, dalyvauja renginiuose, pati arba per brolį Liudą bibliotekai dovanoja žurnalą apie operą ir baletą „Bravissimo“, knygų.
    Liepos 19-ąją Sofija Jonaitytė susitiko su viešosios bibliotekos darbuotojomis pasikalbėti apie kultūrinę bendrystę bei partnerystę akcijoje ir kituose projektuose. Rudeniop Sofija Jonaitytė kartu su Joniškio A. Raudonikio meno mokykla ir mūsų biblioteka ketina organizuoti Šv. Kazimiero ordino inicijuojamo edukacinio projekto renginį Joniškyje. Taip pat  aptartos galimos kitų pažintinių operos meno ir knygos renginių idėjos. 
    Pati Sofija yra knygų mėgėja, mėgsta poeziją, ypač žavisi Sent – Egziuperi Mažuoju princu, prisiminė vaikystėje iš bibliotekos skaitytą ir didelį įspūdį palikusią Mykolo  Sluckio knygą „Geri namai“, papasakojo, jog gyvenime teko sutikti iškilų kultūros žmogų, augusį rašytojo romane pavaizduotuose Gelgaudiškio vaikų namuose.  
    Sofija siūlė į projekto renginius pasikviesti ir daugiau iš Joniškio krašto kilusių žymių atlikėjų ir muzikos pasaulio žmonių.  

                                                                                         Violeta Vilčiauskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09