Renginiai

Susitikimas su bendruomenės pareigūnais Žagarės bibliotekoje

  2014-08-20Rugpjūčio 20 dieną Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Almira Kumpytė ir Justas Martinaitis lankėsi Žagarės bibliotekoje, kur susitiko su miesto vaikais.

   Rugpjūčio 20 dieną Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Almira Kumpytė ir Justas Martinaitis lankėsi Žagarės bibliotekoje, kur susitiko su miesto vaikais.
    Susitikimo  metu pareigūnė A. Kumpytė, kuri bibliotekoje lankosi jau antrą kartą,  kalbėjo apie saugų dviratininkų elgesį, dviračių eismo taisyklių pakeitimus, naujus saugumo reikalavimus ir privalomas priemones dviratininkams ir vaikams iki 18 metų. Susirinkusiems pareigūnė priminė saugaus eismo svarbą, atsakingą elgesį gatvėje ir kelyje, pagrindines saugaus eismo taisykles: kada vilkėti šviesą atspindinčią liemenę, kiek reikia atšvaitų dviračiui. Jauniesiems renginio dalyviams pareigūnė pademonstravo dviratininko šalmą ir liemenę.
    Policijos pareigūnas J. Martinaitis  kalbėjo apie narkotines medžiagas, jų žalą, poveikį organizmo vystymuisi. Akcentuotas kanapių vartojimas, priklausomybė ir pasekmės. Svečias vaikams pademonstravo specialiąją įrangą ir ginkluotę: šalmą, neperšaunamą liemenę, skydą, tomfą (paprastai vadinamą „bananu“),  policijos šviesai atspindinčią liemenę, antrankius, stabdymo lazdelę, specialią automobilio stabdymo priemonę ,,ežį“, nusikaltėliams identifikuoti skirtus dažus pirštų anspaudams. Vaikai susidomėję viską išbandė: vieni matavosi šalmą, kiti – neperšaunamą liemenę, o dar kiti – išbandė skydo sunkumą ir tvirtumą, davė pirštų antspaudus. 
    Visi dalyviai liko patenkinti  susitikimu su policijos pareigūnais ir išgirstais atsakymais į jiems rūpimus klausimus. Vaikai pareiškė norą kitą sykį pamatyti policijoje naudojamus ginklus. Pareigūnai pažadėjo kito susitikimo metu tai ir padaryti. 
Kiekvienam renginio dalyviui įteiktos atmintinės – patarimai kaip saugiai elgtis gatvėje, kelyje, namuose ir lauke.

                                                                                   Vitalija Kurauskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09