Renginiai

Susibūrimas prie žolynų arbatos puodelio

  2014-08-21Rugpjūčio 14 d. Gaižaičių bibliotekoje seniūnijos gyventojai Žolinės šventės proga pakviesti į susibūrimą.

   Rugpjūčio 14 d. Gaižaičių bibliotekoje seniūnijos gyventojai Žolinės šventės proga pakviesti į susibūrimą.  Žolinė viena gražiausių vasaros švenčių – Šv. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena. Tai senųjų papročių ir tradicijų puoselėjimo metas visiems susibūrus drauge padėkoti už žemės maitintojos subrandintą derlių.
   Mėgaudamiesi  savo surinktų kvapnių žolelių  arbata, pasidžiaugėme dosniomis motinos gamtos dovanomis, pasidalijome vieni kitų šypsenomis ir šiltai pabendravome.  
   Dėl laiko ir lėšų trūkumo dažnai valgome nevisavertį maistą,  dažnas turime mitybos problemų. Nuo įvairių negalavimų ir nesunkių ligų verta pasitelkti senolių išbandytus receptus. Vienas iš  susibūrimo tikslų  buvo pristatyti  ir aptarti naujai bibliotekoje  gautą  knygą „365 sveikatos dienos“ iš  serijos „Sveikatos receptai“. Knygoje kiekvienas gali rasti ir prisitaikyti sau daug sveikatos patarimų. Nors liaudiškos medicinos receptai neišgydys visų ligų, bet jie gali palengvinti daugelio ligų simptomus. Renginio dalyviai  papasakojo po vieną ar kelis liaudiškus sveikatos receptus, kuriuos yra patys išbandę. 
    Antroji renginio dalis buvo skirta susitikimui  su Joniškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnais Almira Kumpyte ir Justu Martinaičiu. Jie  pasakojo apie įvairius  sukčiavimo atvejus, įspėjo būti budriems, nedalinti asmeninių dokumentų, nepasakinėti elektroninės  bankininkystės prisijungimo slaptažodžių, sąskaitų numerių, PIN kodų ir kitų duomenų, o  pasitaikius  sukčiavimo atvejams pranešti policijai. Kalbėta euro įvedimo klausimais, paraginta kurti saugios kaimynystės grupes, atsakyta į gyventojų pateiktus klausimus.

                                                                                       Monika Sviderskienė
                                                                        Gaižaičių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09