Renginiai

Popietė „Vasara su knyga“

  2014-08-25Rugpjūčio 22 –ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Rudiškių filiale skaitytojai vaikai susirinko į popietę „Vasara su knyga“.

    Rugpjūčio 22 –ąją Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Rudiškių filiale  skaitytojai vaikai susirinko į popietę „Vasara su knyga“.
    Bibliotekininkė kartu su knygos mylėtojais pasidalijo mintimis  apie tai, kokie pojūčiai aplanko knygą  skaitantį žmogų. Pirmiausia stengiamės suvokti situaciją, pažinti veikėjus. Po to pasidaro įdomu, kaip jiems sekasi, kas atsitiks ateityje, kaip jie pasielgs įvairiose situacijose.  Su knygų veikėjais  kartu  išgyvename  meilę, neapykantą, kerštą ar džiaugsmą. Ir nepajuntam, kaip knyga baigiasi, neretai pasidaro  liūdna, kad taip greitai ir  nėra tęsinio...
    Panašūs jausmai aplanko baigiantis vasarai. Jau rudenėja. Laukia nauji darbai, išgyvenimai, patyrimai... Ir šilti prabėgusios vasaros prisiminimai. Popietės metu padėkos  ir dovanėlės įteiktos per vasarą skaičiusiems vaikams. Daugiausiai knygų perskaitė Liandra Skarulytė, Aida Lesutytė, Martyna Lacytė ir Ervina Ladukaitė. Vaikai vieni kitiems rekomendavo savo perskaitytą įdomiausią knygą, dalijosi atostogų įspūdžiais.
    „Lyg piemuo ganiau žalią vasarą. Surasdavau vis daugiau gražių upės vingių, ant medžių žievių įskaitydavau vis gražesnių dienų vardų. Ieškojau uogynų. Ėjau ir ėjau. Net nepamačiau, kur dingo vasara. Praganiau. Ją pagrobė ruduo... (iš Jono Mačiukevičius knygos „Kelyje į eilėraštį “). Popietės pabaigai kartu su šiais   poeto žodžiais palinkėta vaikams  gražaus, spalvingo rudens, sėkmingų naujų mokslo metų  ir  šį naują  etapą išgyventi tarsi skaitant  naują, įdomią knygą.

                                                                       Irena Lacienė
                                                            Rudiškių vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09