Renginiai

Kūrybinė stovykla vaikams Jurdaičiuose

  2014-09-05Rugpjūčio 28–29 dienomis Jurdaičių bendruomenės namuose šurmuliavo vaikai.

      Rugpjūčio 28–29 dienomis Jurdaičių bendruomenės namuose šurmuliavo vaikai.
      Jono  Avyžiaus viešosios bibliotekos Jurdaičių filialo suorganizuotoje dviejų dienų stovykloje  „Ten, kur pasakos nakvoja“ stovyklavo 19 įvairaus amžiaus vaikų.
    Stovyklos tikslas – kūrybiškai praleisti paskutines vasaros dienas ir  sudominti vaikus knyga. Visi stovyklos dalyviai aktyviai įsitraukė į daugybę smagių veiklų ir  atrakcijų. 
    Vyresnio amžiaus vaikai padėjo bibliotekininkei paruošti bei apipavidalinti stovyklai skirtas patalpas: iš spalvoto popieriaus karpė papuošimus, išdėstė darbui reikalingas priemones: multimedijos komplektą, stalus,  kėdes. Kita užduotis buvo pagal duotą  sąrašą  surasti bibliotekoje knygas ir žaidimus. Bibliotekininkė pristatė vaikams naujas knygeles ir priemones, skirtas   stovyklautojų užimtumui.
    Dvi dienas su dalyviais buvo kalbamasi apie  pasakų  vaidmenį,  kaip jos  kuriamos, kokia jų įvairovė ir kur jos gyvena. Vaikai ne tik skaitė, bet ir žiūrėjo ekranizuotas pasakas.  Stovyklautojai buvo įtraukiami į kūrybinę bei pramoginę veiklą, kur buvo ugdomi kūrybiniai, meniniai, darbiniai įgūdžiai, bendravimo kultūra. Vieni atliko užduotis, kiti   žaidė stalo žaidimus, kur reikalingas loginis mąstymas. Mažieji rinkosi koordinaciją lavinančius žaidimus bei rankdarbių pamokėles: lipdė bei piešė pasakų veikėjus, kūrė paslaptingus amuletus ir kitus rankdarbius. Vaikai savo darbelius pristatė draugams surengtoje parodėlėje.
    Renginio metu buvo apdovanota  daugiausiai pasakų bibliotekoje perskaičiusi  skaitytoja – Skaistgirio vidurinės mokyklos  ketvirtaklasė  Karolina Truškauskaitė,   per metus perskaičiusi  61 pasakų knygą. Pertraukėlių metu stovyklautojai buvo vaišinami kaimo bendruomenės paruoštomis vaišėmis.

                                                           Diana Užkuraitienė
                                                Jurdaičių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09