Apie mus

Pradinukams – pamoka bibliotekoje

  2014-09-25Rugsėjo 24 – osios vidudienį Žagarės miesto bibliotekoje svečiavosi Žagarės gimnazijos pradinukai su savo mokytoja Daiva Navickaite. Mokiniams buvo pravesta pamoka „Kas yra knyga?“.

    Rugsėjo 24 – osios vidudienį Žagarės miesto bibliotekoje svečiavosi Žagarės gimnazijos pradinukai su savo  mokytoja Daiva Navickaite. Mokiniams buvo pravesta pamoka „Kas yra knyga?“.
    Kadangi šios klasės mokiniai Žagarės bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, pirmiausia jie buvo supažindinti su  biblioteka.  Bibliotekininkė parodė vaikams, kur rasti knygos autoriaus pavardę, knygos pavadinimą, leidyklą, kas rašoma antraštiniame knygos  puslapyje ir ką reiškia autorinis  ženklas, kam reikalinga knygai nugarėlė. Vaikai  pamokyti savarankiškai pasirinkti knygelę – juk jų labai daug: didelių, storų, plonų, puošnių. Antrokai net  pabandė pakilnoti pačią didžiausią knygą,  esančią bibliotekoje. 
    Paskaičius ištrauką su malonumu prisiminta vaikų pirmoje klasėje perskaityta E.Mieželaičio poema „Zuikis Puikis”. Vaikai tarsi persikūnijo į kūrinio  herojus. Pagrindinis veikėjas Zuikis Puikis pasakojo vaikams, kad knygas skaityti jam labai patinka, tai todėl jis toks protingas. Vaikai pritarė, kad knygose gyvena  princai ir fėjos, kad knygos  padeda  greičiau už  laivą pasiekti tolimus kraštus, kad skaitydamas knygas gali įsivaizduoti sėdįs  karaliaus soste, plaukiąs  šniokščiančiame vandenyne, susitinkąs  su piratais, indėnais, dinozaurais ir sužinoti dar daugybę įdomių dalykų. 
    Pamoka bibliotekoje neprailgo nei mokytojai, nei jos ugdytiniams. Padėkoję bibliotekininkei už įdomią ir naudingą pamoką, visi išskubėjo į savo klasę.

                                                                             Vitalija Kurauskienė
                                                                       Žagarės filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09