Apie mus

Konferencija Europos paveldo dienoms

  2014-09-26Rugsėjo 19 d. Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko vienas iš Europos paveldo dienų „XX amžiaus pradžios skonis“ renginių – konferencija „Vienos nuotraukos motyvais...“.

     Rugsėjo 19 d. Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus  viešojoje bibliotekoje vyko vienas iš Europos paveldo dienų „XX amžiaus pradžios skonis“ renginių – konferencija „Vienos nuotraukos motyvais...“.
    Konferencijos tema sieta su unikalia fotografija, kurioje  Vilniaus gatvės grindiniu  žygiuoja Joniškio ateitininkių eisena. Nuotrauka daryta nuo bibliotekos pusės, kitoje gatvės pusėje matosi namai, kurie yra išlikę iki šių dienų. Kadangi praėjusių metų  Europos paveldo dienos buvo skirtos Joniškio 1918-1940 metų moderniajai architektūrai, šiemet norėjosi pažvelgti giliau, kas buvo už tų pastatų sienų: koks interjeras, baldai, kokia reklama kvietė užeiti, kaip žmonės rengėsi. 
    Konferencijoje pranešimus skaitė Šiaulių „Aušros“ muziejaus darbuotojos. Regina Tamašiūnaitė savo pranešime  „Interjero romantizmas 20 a. pradžioje“ susirinkusius supažindino su secesijos laikotarpiu. Edita Smindriūnaitė skaitė pranešimą „Dizaino ir reklamos ypatumai tarpukario Lietuvoje“. Išlikusiose to meto nuotraukose matosi ir Joniškio miesto amatininkų reklama, kviečianti užeiti, supažindinanti su paslaugomis, nurodanti darbo laiką. Labai įdomiai apie 20 a. pradžios aprangą, ypač moterų aprangos ir stiliaus raidą, kalbėjo Birutė Masiliūnaitė, pristačiusi pranešimą „20 a. pradžios moteris: etika ir apranga“. Šiaulių „Aušros“ muziejaus darbuotoja buvo atsivežusi ir demonstravo tų laikų vyrišką fraką, moterišką delninukę, skrybėlaičių kolekciją, demonstravo, kaip užsirišti kaklaskarę.
     Prieš konferenciją renginio svečiai ir viešnios, atėję apsirėdę  20 a. pradžios stiliaus rūbais, buvo pakviesti į improvizuotą fotoateljė, kurioje buvo bandyta atkartoti tų laikų dvasią ir skonį.
     Rugsėjo 17–18 d. bibliotekos darbuotojai keliavo po Joniškio rajoną ir grožėjosi išlikusiais nekilnojamojo paveldo statiniais.
     Renginys organizuotas iš nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo, sklaidos ir atgaivinimo programos, remiamos Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.


                                               Vijoleta Kuprevičienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09