Apie mus

Vyko mokymai apie informacijos ir bibliotekų paslaugas neįgaliesiems

  2014-10-20Spalio 16 d. Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) Jono Avyžiaus viešoje bibliotekoje organizavo mokymus „Informacijos ir bibliotekų paslaugos neįgaliesiems“. Juose dalyvavo 33 mūsų bibliotekos ir mokyklų darbuotojai.

   Spalio 16 d. Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) Jono Avyžiaus viešoje  bibliotekoje  organizavo mokymus „Informacijos ir bibliotekų paslaugos neįgaliesiems“. Juose dalyvavo 33 mūsų bibliotekos ir mokyklų  darbuotojai.
    Mokymų dalyviai išklausė šiuos pranešimus: 
„Kompensacinės priemonės regos ir kitą negalią turintiems žmonėms“, lektorius – Jonas Duoblys, UAB „Biomedika“,
 „Kultūros įstaigų veikla kaip neįgaliųjų socialinės integracijos veiksnys“, lektorė –Justina Gagarina, LAB Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė,
 „Bibliotekų paslaugos skaitymo sutrikimų turintiems vaikams ir jaunimui, lektorė - dr. Rasa Januševičienė, LAB direktorė,
 „Viešąsias paslaugas teikiančių įstaigų ir institucijų aplinkos pritaikymas neįgaliesiems“, lektorius – Jonas Duoblys.
   Visi pranešimai įdomumu ir informacija prikaustė mokymų dalyvių dėmesį, padėjo suvokti realias neįgaliųjų situacijas kasdieniniame gyvenime, viešose vietose, vaizdžiai pamatyti, kada tokiems žmonėms praverstų sveikų žmonių pagalba. 
    Mokymuose dalyvavęs „Saulės“ pagrindinės mokyklos, kurioje mokosi ir neįgalūs vaikai, direktorius Tomas Armonavičius pakvietė mokymų organizatorius iš LAB apsilankyti jų mokykloje. 
    LAB direktorė Rasa Januševičienė sakė, kad yra matę daug gražių ir neįgaliesiems pritaikytų mokyklų Lietuvoje, tačiau „Saulė“ tiesiog apstulbino – kiek pasiekta, regis, mažo miesto mokykloje, kokia motyvuojanti mokytis ir bendrauti aplinka sukurta joje, kiek veiklų vyksta po pamokų ir kaip noriai mokiniai jose dalyvauja. Anot direktorės, ši mokykla – nuostabus gerosios praktikos pavyzdys.


                                                              Violeta Vilčiauskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09