Apie mus

Edukacinė pamoka Žagarės bibliotekoje

  2014-12-11Gruodžio 10 – ąją Žagarės miesto bibliotekoje įvyko edukacinė pamoka „Šiaudinukų gamyba Kalėdoms“. Pamokyti šiaudinukų gamybos sutiko gražiadarbė žagarietė Roma Stankienė.

   Gruodžio 10 – ąją Žagarės miesto bibliotekoje įvyko  edukacinė pamoka „Šiaudinukų gamyba Kalėdoms“. Pamokyti šiaudinukų gamybos  sutiko gražiadarbė žagarietė  Roma Stankienė. Pasimokyti darbelių atėjo ir  vaikai, ir suaugusieji.
    R. Stankienė dirba Žagarės socialinių paslaugų centre užimtumo specialiste. Organizuoja įvairius užsiėmimus šio centro vaikams. Vaikystę ji praleido vienkiemyje, todėl jai gerai pažįstami miško augalai, išbraidžioti javų laukai. Dar maža būdama  labai žavėjosi iš šiaudų pintais daiktais.  Iš vytelių pindavo jos tėvas, tačiau pati pynimo iš šiaudų mokėsi  Kelmėje organizuojamuose etnomuzikavimo kursuose.
    Viešnia sakė, kad šiaudai kaip žaliava nekainuoja ir  jos  parduotuvėje nenusipirksi, jei vasarą nepasiruoši. Ji pati vasarą pasiruošia medžiagų darbeliams -  nusipjauna javus, juos nusivalo, susirūšiuoja ir išdžiovina. Savo patirtimi ir naudingais patarimais, ruošiant šiaudus darbeliams, pasidalijo su kūrybinės pamokos dalyviais. Vaikams viešnia parodė, kaip iš šiaudų surišti girliandą eglutei, o suaugusiems, kaip   pasidaryti šiaudinuką – „reketuką“. 
     Ir vaikai, ir suaugę, pamiklinę pirštelius, pasigamino sau po kalėdinę puošmeną. O Roma Stankienė savo darytais šiaudinukais papuošė bibliotekos žaliaskarę.

                             Vitalija Kurauskienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09