Apie mus

Advento vakaras Maldeniuose

  2014-12-13Adventas – paslaptingumo kupinas tamsiausias metų laikas, užsibaigiantis ilgiausia metų naktimi – Kūčiomis.

    Adventas – paslaptingumo kupinas tamsiausias metų laikas, užsibaigiantis  ilgiausia metų naktimi – Kūčiomis.
   Tai susitaikymo, laukimo ir rimties metas. Gruodžio 12-osios popietę maldeniečiai ir aplinkinių kaimų žmonės susirinko į Maldenių biblioteką paklausyti advento giesmių, skaitomų eilių, prisiminti žiemos švenčių papročius ir pabendrauti prie arbatos puodelio. 
    Bibliotekininkė Lionė Adomaitienė kreipėsi į susirinkusius, kviesdama visus prisiminti senuosius  advento papročius, pasidalyti prisiminimais. Advento vainikas sužibo  trimis žvakėmis, simbolizuojančios jau prabėgusias tris Advento savaites. Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Žagarės skyriaus vaikų sakralinis ansamblis kartu su vadove Irena Stripiniene atliko advento, Kalėdų giesmes, skaitė ištraukas iš Šventojo rašto.  
    Jaukus ir suartinantis vakaras palietė kiekvieno širdį.  Advento laikas tam ir skirtas, kad atsigręžtume į save ir iš naujo pasitikrintume, kiek iš tiesų yra vertinga tai, kuo gyvename.
    Renginio pabaigoje jauniesiems giesmininkams ir jų vadovei įteiktos saldžios dovanos, o kaimo gražiadarbė Stanislava Mundrienė ansamblio vadovei padovanojo  pačios iš rugių šiaudų padarytą žvaigždę. Atsisveikindamos su vakaro dalyviais I. Stripinienė bei L. Adomaitienė palinkėjo visiems ramaus laiko, darnos, sveikatos, gerumo.
       Šiuo senųjų advento tradicijų vakaru Maldenių biblioteka užbaigė etnokultūrinių renginių ciklą „Taip vakarojo mūsų senoliai“.

                                                                    Lionė Adomaitienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09