Apie mus

Popietėje darė knygų skirtukus

  2015-01-30Sausio 28 – ąją Rudiškių bibliotekoje surengta popietė „Nepaprastos idėjos“, kurios metu mažieji bibliotekos lankytojai mokėsi daryti skirtukus.

   Sausio 28 – ąją Rudiškių bibliotekoje surengta popietė „Nepaprastos idėjos“, kurios metu mažieji bibliotekos lankytojai mokėsi daryti skirtukus.  
    Bibliotekininkė papasakojo knygų skirtukų atsiradimo istoriją, apie tai, kad  poreikis pasižymėti knygos puslapius atsirado kartu su knyga. Pradėjus spausdinti knygas, į jų nugarėles buvo įrišamos šilkinės juostelės, o pirmieji atskiri nuo knygos žymekliai pasirodė XIX a. viduryje. Lietuvoje  knygų  skirtukai išpopuliarėjo suklestėjus knygų leidybai. Bibliotekininkė priminė  negerą  skaitytojų įprotį – pasižymėti skaitomą puslapį, užlenkiant jo  kampą.  Kad taip neatsitiktų vaikams, popietės metu ir  nuspręsta pasidaryti skirtukų. Padedant bibliotekininkei mažesnieji pasidarė linksmą skirtuką – kiškutį, o vyresnės mergaitės ėmėsi sunkesnio darbelio ir gražų spalvotą skirtuką nusipynė iš virvučių.  
    Kiekvienas džiaugėsi savo darbeliu ir sakė įsidėsiantys skirtuką į vadovėlį ar savo mėgstamą knygelę.

                                                                Irena Lacienė,
                                             Rudiškių filialo vyr. bibliotekininkė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09