Apie mus

Kūrybinė valandėlė „Ledo vitrina“

  2015-02-02Kas tos snaigės, iš kur ir kaip jos susidaro, kodėl jos simetriškos? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų bandė ieškoti atsakymų Plikiškių bibliotekos jaunieji skaitytojai, sausio 29 dieną susirinkę į kūrybinę valandėlę „Ledo vitrina“.

   Kas tos snaigės, iš kur ir kaip jos susidaro, kodėl jos simetriškos? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų bandė ieškoti atsakymų Plikiškių bibliotekos jaunieji skaitytojai, sausio 29 dieną susirinkę į kūrybinę valandėlę „Ledo vitrina“.
    Kartu su vyr. bibliotekininke Aušra Kriščiūniene jie stebėjo vaizdo medžiagą  „10 įdomiausių faktų apie sniegą“, sužinojo, kas pirmasis ėmė tyrinėti snaiges, išgirdo, kad Japonijoje yra sniego kristalų muziejus, bandė palyginti snaiges su gėlėmis, žvaigždutėmis.  Antroje renginio dalyje vaikai nusprendė patys sukurti įsivaizduojamas snaiges naudodami neįprastas medžiagas ir priemones. Į pamokėlę atvykusi neformaliojo ugdymo mokytoja Jolanta Guževičiūtė parodė vaikams, kaip skriestuvu ant panaudoto fotopopieriaus galima pavaizduoti snaigę tarsi stiklinėje vitrinoje. Neįprasta buvo ir piešti snaigę karštais klijais ant kepimo popieriaus. Ji buvo tarsi tikra, bet netirpo. Renginio pabaigoje bibliotekininkė parodė vaikams dar vieną gudrybę – piešimą ant pieno. Maistiniai dažai ir indų ploviklis  padėjo vaikams sukurti neįprastą žiemos piešinį. Ši pamokėlė bibliotekoje praturtino mažųjų skaitytojų žinias  ir suteikė daug kūrybinio džiaugsmo.                                                                          
Aušra Kriščiūnienė,
Plikiškių filialo vyr. bibliotekininkė 
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09