Apie mus

Seminaras, skatinantis vartotojų energetinį raštingumą

  2016-10-28Valstybinė kainų ir energetikos reguliavimo komisija kartu su projektu „Bibliotekos pažangai 2“ organizuoja seminarus, kurių tikslas didinti vartotojų energetinį raštingumą.

   Valstybinė kainų ir energetikos reguliavimo komisija kartu su projektu „Bibliotekos pažangai 2“ organizuoja seminarus, kurių tikslas didinti vartotojų energetinį raštingumą.
    Spalio 27 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko seminaras, kurį vedė Valstybinės kainų ir energetikos reguliavimo komisijos specialistės. Bendrojo informacijos centro vyresnioji specialistė Aurelija Maciūtė pristatė Komisijos, kaip reguliavimo institucijos, veiklos sritis, funkcijas, kompetencijos ribas. 
Šilumos paskirstymo skyriaus vedėja Kristina Engelgardt-Tkačuk pasakojo apie neteisminį vartojimo ir komercinių ginčų nagrinėjimą, šilumos paskirstymo reguliavimą bei metodų taikymą.
    Valstybinė kainų ir energetikos reguliavimo komisija, kaip institucija yra mažai žinoma ir visuomenėje nėra aiškaus supratimo apie tai, kas ji tokia. Komisija tiesiogiai ar netiesiogiai kasdien daro įtaką visuomenei, atlikdama valstybinę energetikos sektoriaus priežiūrą ir kartu su energetikos įmonėmis užtikrindama energetinių paslaugų kokybę, prieinamumą bei vartotojų teisių apsaugą. 
    Pagrindinis seminaro akcentas – vartotojų teisių apsaugos aspektai bei vartotojų konsultavimo būdai. Pranešėjos atskleidė, kada dėl kilusio ginčo verta kreiptis į Komisiją bei kaip atlikti visas reikiamas procedūras. Lektorės supažindino su vartotojų teisėmis, galiojančiais teisės aktais, o kilus ginčui – apie galimus sprendimo būdus.

Rita Mačiukienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09