Apie mus

Šiltas susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

  2016-11-23Darganotą lapkričio 18-osios rytą į Žagarės biblioteką susitikti su jaunu rašytoju Tomu Dirgėla sugužėjo gimnazijos ketvirtokai, šeštokai ir jų mokytojos. Pirmi autoriaus žodžiai susirinkusiems nuskambėjo gana linksmai: „Labas vakaras“... Visi suprato, kad susitikimas bus nenuobodus.

  Darganotą lapkričio 18-osios rytą į Žagarės biblioteką susitikti su jaunu rašytoju Tomu Dirgėla sugužėjo gimnazijos ketvirtokai, šeštokai ir jų mokytojos. Pirmi autoriaus žodžiai susirinkusiems nuskambėjo gana linksmai: „Labas vakaras“... Visi suprato, kad susitikimas bus nenuobodus.
   Savo kūrybinį kelią pradėjęs Palangoje, šiandien T. Dirgėla yra žinomas kūrėjas, stebinantis ne vieną skaitytoją. Nors 2012 metų pavasarį Lituanistikos fakultete vykusio „Literatūrinio pavasario“ metu buvo „apvilktas Poeto paltu“, juo, anot rašytojo, šildosi retai. Jo kūriniai publikuojami literatūrinėje spaudoje. T. Dirgėla pirmą knygą parašė suaugusiems, bet paskui nusprendė rašyti tik vaikams. Jau išleistos knygos „Apie raganą Šiokiątokią“, „Domas ir Tomas. Dingusios šluotos byla“ ir naujausia „Kaip balandis buvo papūga“. 
   Susitikimo metu rašytojas daugiau pasakojo apie antrą knygą, skaitė jos ištraukas. Visus labai pralinksmino, kad knygos personažai – ketvirtokai ir šeštokai, kad jų vardai ir pavardės atitiko tikrų renginio dalyvių vardus ir pavardes. 
Žagarės gimnazijos mokytoja Aušra Lukšaitė-Lapinskienė su mokiniais paruošė mini spektakliuką su kaukėmis pagal knygą    „Apie raganą Šiokiątokią“. Rašytojas buvo maloniai nustebintas vaikų meninių gabumų. 
Autorius šmaikščiai atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus apie šeimą, kūrybą, augintinius, pomėgius, sakė, kad rašyti knygas jį įkvepia oras. 
   Po renginio T. Dirgėla nusifotografavo su visais renginio dalyviais, su spektakliuko Raganaitėmis, norintieji įsigijo knygų su autoriaus palinkėjimais. 
   Kupinas gerų emocijų rašytojas išskubėjo susitikti su Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos mažaisiais skaitytojais.

 

Žagarės bibliotekos informacija

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09