Renginiai

Popietė Knygnešio dienai

  2017-03-20Kovo 15 dieną Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Daukšių knygų išdavimo punkte buvo surengta popietė „Širdys pilnos lietuviškų žodžių“, skirta Knygnešio dienai.

  Kovo 15 dieną Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Daukšių knygų išdavimo punkte buvo surengta popietė „Širdys pilnos lietuviškų žodžių“, skirta Knygnešio dienai.
   Renginys pradėtas poeto B. Brazdžionio eilėraščiu „Pagarbos ir padėkos odė knygnešiams“. Bibliotekininkė Diana Kidelienė papasakojo, kodėl būtent kovo 16 -ąją yra švenčiama Knygnešio diena, pabrėžė, kad ši diena skirta paminėti tuos drąsius žmones, kurie, nepaisydami pavojų, į Lietuvą gabeno uždraustą lietuvišką spaudą.
   Buvo prisimintos istorinės aplinkybės, paskatinusios atsirasti knygnešystę. Knygnešystė – tai išimtinis reiškinys tautų istorijoje. Be lietuvių, jokia kita tauta nėra turėjusi knygnešių nei paties šio žodžio savo žodyne. Buvo prisiminti garsiausi Lietuvos bei Joniškio krašto knygnešiai Jurgis Bielinis, Stanislovas Didžiulis, Matas Jonas Slančiauskas.
   Vėliau renginio dalyviai buvo pakviesti naudojant kirigamio techniką pasigaminti knygutes iš popieriaus ir jas iliustruoti. Iliustracijas vaikai kūrė panaudodami įvairias priemones ir techniką. Piešė pieštukais, flomasteriais, o guašu – ir teptukais, ir rankų pirštukais, margino iš bulvių pasigamintais antspaudais.

 

Diana Kidelienė
Stungių filialo vyresn. bibliotekininkėPaskutinio redagavimo data: 2019-07-09