Renginiai

Keramikos darbų paroda Skaistgiryje

  2018-02-13Pasitinkant Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, Skaistgirio bibliotekoje surengta miestelio gimnazijos mokytojos Rasos Kralikauskienės keramikos darbų paroda.

   Pasitinkant Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, Skaistgirio bibliotekoje surengta miestelio gimnazijos mokytojos Rasos Kralikauskienės keramikos darbų paroda.
   Pagrindinis parodos akcentas – pano, darbai ant drobės, kuriuose lietuvaitės tautiniais rūbais ir lietuvaitės iš molio, kurių drabužiai stilizuoti – su ištekėjusios moters galvos apdangalais. Parodoje demonstruojami paukščiai-žvakidės, kurios darytos pagal užsakymą kitai parodai. Vazos, lėkštės, dubenėliai, vazelės su žolelėmis, augalais panaudoti kaip lietuviški motyvai. Dalis darbų glazūruoti, kiti – sendinti, o kur dar angelai, rodos, taip ir žvelgiantys į kiekvieną atėjusį. 
   Mokytojos dirbiniai garsina ne tik gimnaziją, bet ir visą seniūniją. Jos unikalūs ir meniški dirbiniai demonstruojami įvairiose parodose, jais apdovanojami įvairių švenčių svečiai. Šio amato ji moko ne tik gimnazistus, bet ir bendruomenės narius. 
   Rasos Kralikauskienės darbai  skaistgiriečiams – neįkainojamas turtas, kaip ir ji pati miestelio bendruomenei.

Skaistgirio filialo vedėja
Lijana DegimienėPaskutinio redagavimo data: 2019-07-09