Renginiai

Plikiškių bibliotekoje paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena

  2018-02-26Vasario 23 dieną Plikiškių bibliotekoje vyko popietė „Senolių žodinės kalbos lobiai“, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai, kurioje dalyvavo įvairaus amžiaus jaunieji skaitytojai.

   Vasario 23 dieną Plikiškių bibliotekoje vyko popietė „Senolių žodinės kalbos lobiai“, skirta Tarptautinei gimtosios kalbos dienai, kurioje dalyvavo įvairaus amžiaus jaunieji skaitytojai.
    Šiuo metu labai populiarūs stalo žaidimai, todėl bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė pateikė skaitytojams savo sukurtą stalo žaidimą. Kortelės su raktiniais skaičiais, žodžiais ir simboliais vedė kiekvieną popietės dalyvį prie senolių žodinės išminties.
   Vaikai turėjo prisiminti garsažodžius, kuriais šaukiami naminiai gyvūnai, atpažinti paukščius, kuriuos mėgdžiodavo mūsų proseneliai, susipažinti su senoviniais vaikų erzinimais ir pasišaipymais. Skaitytojų laukė ir kitos įdomios užduotys: parašyti kurie iš 2 žodžių žodyne eina pirmiau, pakomentuoti, apie kokį vėją, lietų, sniegą buvo taip sakoma senovėje, atpažinti melų pasaką ir kt. Ištraukę korteles su skaičiais 16,11,13,24,25,31,21, skaitytojai prisiminė reikšmingas Lietuvai datas, šventes.
Bibliotekininkė vaikų pasirinktuose puslapiuose skaitė senolių išminties krislelius iš knygos „Vilką minim, vilkas čia“. Juokingi ir smagūs pašmaikštavimai apie veido prausimą, valgymą sukėlė daug šypsenų. 
   Antroje popietės dalyje jaunieji skaitytojai žaidė stalo žaidimą „Valdovų rūmų radiniai“. Popietės laikas prabėgo greitai, bet senolių žodinės kalbos išminties buvo pasisemta pakankamai.

Aušra Kriščiūnienė
Vyresn. bibliotekininkėPaskutinio redagavimo data: 2019-07-09