Veikla

Projektas „Meno jungtys 2“

Projekto trukmė: nuo 2022-07-15 – 2021-12-01

Projekto vadovė: direktoriaus pavaduotoja Gita Vilčiauskienė, (8 426) 51258, metodinis@joniskis.rvb.lt

Projekto partneriai:  Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, Joniškio kultūros centras, Joniškio žemės ūkio mokykla

Trumpas projekto pristatymas:

Projektas „Meno jungtys 2“ – tai tęstinis projektas, kurio metu siekiama kelti bendrą kultūrinį Joniškio regiono ir miesto gyvenimo lygį pristatant šiuolaikinio profesionalaus tarpdisciplininio meno kūrinius bendruomenei, taip skatinant tolygią kultūrinę raidą regione.

Pirmuoju projektu Joniškio miesto ir rajono gyventojai supažindinti su trijų šiuolaikinio meno menininkų darbais. Tokia meno rūšis sukėlė nemažą gyventojų susidomėjimą. Praeiviai su nuostaba stebėjo eksponuojamą Kotrynos Čalkaitės šviesų instaliaciją bibliotekos languose. Bibliotekos lankytojai nustebo radę knygų lentynose patalpintą Ignės Grikevičiūtės instaliaciją „Psifiktūros“. Daugiausia dėmesio ir pagyrų sulaukė Antano Skučo virtuali 3D video instaliacija „Pikselinis Joniškis“ (ją galima rasti ir nemokamai parsisiųsti iš GooglPlay parduotuvės).

Iš bibliotekos lankytojų ir praeivių gauta daug teigiamų atsiliepimų apie bibliotekos iniciatyvas organizuoti tokio pobūdžio veiklas. Tad šiais metais nuspręsta įgyvendinti tęstinį projektą ir į jį pakviesti sudalyvauti daugiau šiuolaikinį meną kuriančių menininkų. Projekto metu visuomenei bus pristatomi 7 tarpdisciplininio meno kūrėjai ir jų darbai. Projekte dalyvauja: Adomas Žudys, Edvinas Siliūnas, Džiugas Karalius, Simona Nakrošiūtė, Gabrielė Vetkinaitė, Austė Urbanavičiūtė, Aurelija Bulaukaitė.

Džiugas Karalius – architektas, menininkas. Projekto metu menininkas sukurs viešos erdvės instaliaciją „Raštai“. Menininkas šalia Joniškio kultūros centro instaliaciją kurs keletą savaičių, taip įtraukdamas į kūrybos procesą ir miesto bendruomenę. Instaliacijos idėja „raštai“ kalba apie rašto svarbą, perduodant žinias iš kartos į kartą, kalba apie žmogaus gyvenimo trapumą ir laikinumą, ypač karo Ukrainoje kontekste.

Adomas Žudys – 3D ir videomeno kūrėjas. Projekto metu Joniškio Baltojoje sinagogoje bus pristatyta autoriaus personalinė paroda/instaliacija – „Post skaitmeninė laiko kapsulė“. Parodos architektūrą sudarys skulptūriniai objektai, skaitmeniniai/video darbai ir spaudos objektai. Darbuose/kūriniuose bus vaizduojami/atsispindės kultūriniai artefaktai dėmesingai ekskavuoti iš tamsių interneto užkaborių.

Edvinas Siliūnas – tarpdisciplininio meno kūrėjas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantas. Projekto metu menininkas Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos hole viešins garso instaliacija „DENG“. Ši instaliacija – tai elektromagnetinių garso laukų reprezentacija iš įvairių tipų šviesos prietaisų. Garso įrašai buvo atlikti naudojant elektromagnetinio lauko mikrofoną. Šie įrašai buvo moduliuojami, ištempiami, keičiami, reverbuojami per daug nenutolstant nuo originalių įrašų. Elektromagnetiniai įrašai siunčiami per skirtingus kanalus iš kompiuterio į dvi garso plokštes. Šios padalina garsą į atskirus kanalus, kurie siunčiami į instaliacinių lempų sistemas.

Simona Nakrošiūtė – VDA Telšių fakultete baigė metalo meno ir juvelyrikos bakalauro studijas. 2021 metais VDA Kauno fakultete ji įgijo stiklo meno ir dizaino magistro diplomą. Projekto metu bibliotekoje menininkė pristatys tarpdisciplininio meno (juvelyrikos) personalinę parodą-instaliaciją „Objektų kolekcija“ (VDA baigiamasis magistro darbas). Joje atkreipiamas dėmesys į tvarumą.

Gabrielė Vetkinaitė – baigusi šiuolaikinės skulptūros bakalauro bei magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Projekto metu bibliotekoje performanso metu menininkė pristatys savo tęstinį kūrinį – mažo tiražo rankų darbo knygą „Liūdnos dainos 2“. Tai giesmių ciklas, paremtas savo pačios pojūčiais ar atsitiktinai rastais literatūriniais šaltiniais.

Aurelija Bulaukaitė – šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje studijuojanti ir Funen dailės akademijoje Odensėje, Danijoje reziduojanti menininkė. Projekto metu menininkė pristatys kibernetinės tapybos instaliaciją „Universe perspective“.

Austė Urbanavičiūtė – Vilniuje gyvenanti režisierė, scenaristė, tarpdisciplininio meno kūrėja. Projekto metu menininkė sukurs įvietintą meninę instaliaciją „Iceberg“, kuri atspindės globalinio klimato atšilimo problematiką. Instaliacija ugdys žmonių ekologinę savimonę, palankų aplinkai gyvenimo būdą.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Joniškio rajono  savivaldybė

Projektą remia: Joniškio žemės ūkio mokykla

Paskutinio redagavimo data: 2022-12-05