Paslaugos

Mokymai gyventojams

Kviečiame į projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ skaitmeninio raštingumo mokymus (iki 2021 m. rugsėjo 30 d.). 

Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje teikiamos nemokamos gyventojų skaitmeninio mokymo paslaugos: konsultavimas, individualus mokymas ir mokymas grupėse kompiuterinio raštingumo, interneto išteklių, elektroninių paslaugų naudojimo(si) klausimais.

Kviečiame mokytis bibliotekoje!

Nuotoliniai mokymai pažengusiems.

Trukmė: 3 darbo dienos po 2 valandas (iš viso: 6 val.)

Telefono nr. registracijai: 8 675 73227;  8 616 59089

Prisijungimas: iš bet kokio išmaniojo įrenginio, turinčio interneto prieigą.

Temos:

Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais. Šioje programoje susipažinsite su bendradarbiavimo priemonėmis internete, debesų kompiuterija. Daug dėmesio bus skiriama tekstinių dokumentų rengimui kompiuteryje bei internete, dalijimosi ir bendro naudojimo su kitais asmenimis galimybėmis.

Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis. Susipažinkite su skaitmeninių nuotraukų redagavimu, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis. Mokymų metu sužinosite, kaip saugiai bei atsakingai skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus internete.

Inovatyvus savęs pristatymas. Kaip prisistatyti kitiems žmonėms? Vienas iš būdų – sukurti patrauklų gyvenimo aprašymą arba panaudoti raiškaus turinio priemones. Mokymų metu internete ieškosite tinkamų pavyzdžių ir pagal juos kursite savo originalius gyvenimo aprašymus. Taip pat mokysitės kurti vaizdo įrašus.

Pristatymų rengimas. Išmokite vaizdžiai pristatyti savo mintis ir sumanymus skaidrėse, pasitelkdami pateikčių rengimo priemones. Šiuose mokymuose susipažinsite su skaitmeninių pristatymų rengimo pagrindais bei įgysite įgūdžių atlikdami praktines užduotis.

Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu. Šioje mokymo programoje sužinosite apie prekių ar paslaugų palankiausiomis kainomis saugų įsigijimą internetu, kaip skelbimų portaluose bei socialiniuose tinkluose parduoti prekes ar nebereikalingus daiktus. Taip pat sužinosite apie e. bankų teikiamas paslaugas internete.

Viešosios paslaugos internetu kiekvienam. Šioje mokymų programoje sužinosite, kaip kiekvienas iš mūsų gali naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis, teikti prašymus, deklaracijas, užsakyti įvairias pažymas VMI, SODRA ir kitose svetainėse neišeinant iš namų.

Planuokime laisvalaikį internetu. Šioje mokymų programoje sužinosite, kaip internetu gauti įvairias paslaugas, pradedant nuo kelionės planavimo, maršruto sudarymo, transporto bilietų įsigijimo, baigiant automatiniais vertėjais, orų prognozėmis ir kitomis naudingomis paslaugomis.

Būkime saugūs internete. Sužinosite apie saugų elgesį socialiniuose tinkluose ir privatumo nustatymus ar kaip elgtis įvykus įvairiems skaitmeniniams incidentams. Susipažinsite su pagrindinėmis saugos taisyklėmis skaitmeniniame pasaulyje. Sužinosite, kaip saugiai bei atsakingai elgtis naudojant skaitmeninius įrenginius ir internetą.

Skaičiuoklė darbui ir namams. Mūsų siūlomoje programoje sužinokite kaip skaičiuoklė gali pasitarnauti jums tvarkant namų ūkio finansus, organizuojant šventes, planuojant darbotvarkę. Įgytas žinias galėsite pritaikyti planuojant kasdienes išlaidas, skaičiuojant remonto sąmatą ar pasirengiant individualų kalendorių, tvarkaraštį ir pan.

Būk aktyvus, unikalus ir verslus. Kaip saugiai naršyti internete ir atpažinti saugias svetaines? Kaip sukurti interneto svetainę ar tinklaraštį? Sužinosite kokius pėdsakus paliekame skaitmeniniame įrenginyje ir kaip juos pašalinti, išmoksite kritiškai vertinti skelbiamą informaciją internete.

Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas. Sužinokite kaip saugiai bendrauti ir bendradarbiauti el. paštu, internetu persiųsti didelį dokumentą, nuotrauką ar vaizdo filmuką, susikurti internetinį kalendorių ir jame pasižymėti priminimus bei užduotis, kaip susikurti tinkamą slaptažodį registruojantis įvairiose sistemose. Naudokite technologijas bendraujant ir planuojant savo laiką!

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Daugiau informacijos apie projektą: www.prisijungusi.lt

 

Paskutinio redagavimo data: 2021-05-04