Apie mus

Gegužė – rašytojo Jono Avyžiaus mėnuo

  2024-05-16Kasmet, gegužę, prisimenamas ir paminimas mūsų kraštietis rašytojas, kurio vardu biblioteka pavadinta, Jonas Avyžius (1922 – 1999)

Bibliotekos skaitykloje veikia paroda „JONUI AVYŽIUI DEDIKUOTOS KNYGOS“, iš rašytojo asmeninės bibliotekos. Ekspozicijoje – 36 knygos su autografais. Tai lietuvių autorių: Justino Marcinkevičiaus, Eduardo Mieželaičio, Viktoro Miliūno, Vytauto Martinkaus, Mykolo Sluckio, kraštiečio Juozo Macevičiaus ir kitų dovanotos knygos. Yra keletas knygų su autografais ir iš kitų šalių kolegų.
Ekspozicinėje vitrinoje paroda ,,ATĖJAU OBELIMS ŽYDINT...“. Tai rašytojo Jono Avyžiaus seserų Stanislavos Valančiuvienės ir Adolfinos Avižiūtės (1926 – 2024) rankdarbiai, dukterėčios Janinos Valančiūtės piešiniai. Rankdarbius parodai atvežė ir ekspoziciją paruošė Janina. Šiemet amžinybėn iškeliavusiai tetai Adolfinai, ji paskyrė piešinių triptiką.
Mėdginuose, Jono Avyžiaus gimtojoje sodyboje, prie stogastulpio pasodintos gėlės, auga ir žydi rašytojo šimtmečiui pasodinta obelaitė.
Gegužės 16 d. Tradiciniuose Jono Avyžiaus skaitymuose dalyvaus Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos mokiniai.Paskutinio redagavimo data: 2024-05-06