Duomenų bazės

Kolibris

HIEKKAPELTO, Kati

Romanas „Kolibris“ – detektyvinė istorija, kurios įtraukiančiame siužete susipina imigracijos, integracijos ir savo tapatybės paieškų problemos.

Ana Feketė – detektyvė, dirbanti Suomijos policijoje. Ji moka suomių kalbą ir gerai jaučiasi šioje šalyje, todėl atrodo neįtikima, jog Ana galėtų būti imigrantė. Tačiau ji – Jugoslavijos vengrė, atvykusi į tolimą šiaurės šalį bėgdama nuo 1992 m. jos tėvynėje kilusio karo. Per dvidešimt metų ji įsitvirtino naujoje aplinkoje, tačiau viduje dažnai jaučiasi svetima ir vieniša – ji žino, kad jos namai ne čia. Moters dvejones sustiprina kolegos, atvirai besišvaistantys rasistiniais komentarais. Ypač išsiskiria jos naujasis partneris vidutinio amžiaus detektyvas Eskas.

Pirmoji bendra Anos ir Esko byla – rezonansinė, visą šalį sukrėtusi žmogžudystė. Žudiko auka – bėgimo trasoje medžiokliniu šautuvu nušauta jauna moteris. Jos kišenėje randamas mįslingas pakabutis, kuriame pavaizduotas actekų dievas, o jo vardas susijęs su mažuoju paukščiu kolibriu. Apie šį pakabutį nieko nežino merginos artimieji, jiems nesuprantama, kaip jis galėjo atsidurti jos rankose. Šį nusikaltimą netrukus lydi kitas, identiško pobūdžio nužudymas. Tampa aišku, kad tai – serijinio žudiko darbas. Prasideda lenktynės su laiku – ar pavyks sugauti „Kolibrį“, kol šis pareikalaus dar vienos aukos? Kaip šios gaudynės paveiks asmeninį Anos gyvenimą?

Suomių rašytoja Kati Hiekkapelto – bestselerių autorė ir detektyvų kūrėja, pripažinta ne tik savo šalyje, bet ir už jos ribų. Baigusi studijas, ji dirbo su vengrų mažumos atstovais Serbijoje – tai įkvėpė ir Anos personažą romane „Kolibris“. Šiuo metu autorė gyvena Suomijos šiaurėje, kur padeda integruotis imigrantams ir prieglobsčio prašytojams. Detektyvinis romanas „Kolibris“ išverstas į dvylika kalbų bei susilaukė dviejų tęsinių.
Paskutinio redagavimo data: 2018-12-03