Duomenų bazės

Paskutinė karalienė

GORTNER, C.W.

„Paskutinė karalienė“ – istorinis romanas. Tai jaudinantis pasakojamas apie Ispanijos karalienės Joanos, ispanų dar vadinamos „la loca de amor“ – ,,pamišėle iš meilės“, nelaimingą likimą.

Kastilijos karalienė Joana, paskutinė ispaniško kraujo valdovė, kurią iš istorijos pažįstame kaip Joaną Pamišėlę. Kas ji – legendinė sielvarto palaužta našlė, o gal istorija nekaltai nuteisė moterį, pranokusią savo laikus?

Įstabiame romane „Paskutinė karalienė“ C. W. Gortner narplioja karalienę Joaną gaubiančius mitus, atskleidžia su ja siejamas paslaptis ir parodo mums narsią ir ryžtingą moterį, kurią dar tiktai pradedame suprasti.

Autorius pasakoja apie Joaną jos pačios žodžiais: veda skaitytoją per niūrias didingos Ispanijos pilis ir platybes, per spindinčius, bet klastos pritvinkusius Flandrijos, Prancūzijos ir Tiudorų valdomos Anglijos dvarus.

„Paskutinė karalienė“ atgaivina visą tos neprilygstamos epochos didybę ir tragizmą, sykiu piešdama itin žmogišką narsios bei aistringos princesės, kovojusios už savo prigimtines teises, paveikslą.

C. W. Gortner knygos – populiarūs ir pasaulinio pripažinimo susilaukę istoriniai romanai. Jie išversti į 25 kalbas, o kai kurios knygos tapo bestseleriais Lenkijoje ir JAV. Anksčiau mados ir sveikatos apsaugos srityse dirbęs vyras nuo 2012 m. visą savo laiką skiria rašymui.
Paskutinio redagavimo data: 2018-12-20