Duomenų bazės

Papasakok tai dangui

JAMES, Erica

„Papasakok tai dangui“ - tarp Anglijos ir Italijos gyvenančios britų rašytojos Ericos James romanas.

Jau daugelį metų Veneciją Lidija laiko savo namais. Tai miestas, kurį pamilo ir kuriame surado ramybę bei gyvenimo pilnatvę. Tačiau vieną dieną minioje ji pamato pažįstamą veidą, kuris jos sieloje sukelia sumaištį. Užtenka akimirkos ir ramiam Lidijos gyvenimui Venecijoje iškyla pavojus – sutiktas vyras primena moteriai paslaptį, kurią ji manė palaidojusi tolimoje praeityje.

Kai Lidija buvo maža mergaitė, šeimoje įvyko tragedija, palikusi gilius randus jos ir jos sesers Valerijos gyvenime. Mergaitės persikėlė gyventi pas senelius, kurių anksčiau niekad nebuvo mačiusios – Lidijos šeima su jais nepalaikė jokio ryšio. Čia jų laukė gyvenimas be meilės ir šilumos. Toks gyvenimas privertė anksti subręsti, išmokė saugoti paslaptis ir niekuo nepasitikėti. Ją nuolat lydėjo kaltė ir liūdesys, tačiau mokykloje sutiktas vaikinas pamažu atitirpdė Lidijos širdį...

Dabar, prabėgus dvidešimt aštuoniems metams, Lidija pasirengusi palikti susikurtą saugų gyvenimą Italijoje, grįžti į gimtąją Angliją ir akis į akį susitikti su savo praeitimi. Ir, galbūt, pakeisti ateitį.

Skirtingai nei ankstesni Ericos James romanai, „Papasakok tai dangui“ slepia kur kas tamsesnę istoriją. Ji paliečia vaikystės traumų, protinės negalios, savižudybės ir žmogžudystės temas. Nuspėti visus siužeto vingius bus sunku net įžvalgiausiems skaitytojams, o įtikinami veikėjų portretai sužavės pasakojama istorija.

Erica James (g. 1960) – skaitytojų pamėgta rašytoja, gyvenanti dvejose šalyse – Anglijoje ir Italijoje. „Papasakok tai dangui“ – jau antroji autorės knyga lietuvių kalba, pirmoji – „Vasara prie ežero“ („Sofoklis“, 2018) sulaukė didžiulio susidomėjimo.
Paskutinio redagavimo data: 2019-10-08