Apie mus

Jono Avyžiaus viešoji biblioteka prisideda prie priemonių koronaviruso plitimui stabdyti

  2020-04-02Jono Avyžiaus viešoji biblioteka kartu su šalies viešosiomis bibliotekomis aktyviai dalyvauja Robotikos mokyklos iniciatyvoje – 3D spausdintuvais spausdinti apsauginius veido skydus medikams.

Prie šios iniciatyvos prisijungė jau daugiau nei 50 Lietuvos viešųjų bibliotekų.  Bibliotekoje dirbantys darbuotojai darbą pradėjo jau prieš savaitę. Pirmiausia 3D spausdintuvu yra atspausdinamas plastikinis rėmelis apsauginiams skydams. 3D spausdintuvo pajėgumas nėra didelis – vieno rėmelio spausdinimas užtrunka iki 4 val. Prie atspausdinto rėmelio pridedamas ekologiško plastiko skydelis, viskas dezinfekuojama ir supakuojama į specialią pakuotę. 22 supakuotų apsauginių veido skydelių jau pristatyta Joniškio rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojams ir 5 Joniškio ligoninei. Skydeliai ir toliau yra spausdinami ir bus pristatyti pagal poreikį tiems, kam jų labiausiai reikia.

„Šiais skydeliais norime aprūpinti savo medikus ir tikimės, kad kartu padėsime apsaugoti žmonių gyvybes savo savivaldybėje. Biblioteka supranta, kokia svarbi ir reikalinga tokia paslauga, todėl savanoriškai ėmėsi šių darbų savo lėšomis ir medžiagomis“, – teigia Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos direktorė J. Šimkevičiūtė.

Skydelis dengia veidą ir taip padeda apsisaugoti nuo lašeliniu būdu plintančio koronaviruso, tad mažina galimybę užsikrėsti. Apsauginių skydų dizainą sukūrė Robotikos mokykla kartu su savanorių ir bendrovės „3DCreative“ komanda.

Taip pat, siekdamos apsaugoti save, bibliotekos darbuotojus ir kitus rajono žmones, mūsų įstaigos darbuotojos ėmėsi darbo – pradėjo siūti, apsaugines medžiagines kaukes, apsaugančias nuo virusų. Gumos kaukėms parūpino bibliotekos bičiulė I. Plaščinskienė, o medžiagomis pasirūpino pačios bibliotekininkės. Dalis apsauginių kaukių bus įteiktos Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Joniškio skyriaus nariams ir Joniškio Švč. M. Marijos parapijos senelių globos namuose „Santara“ gyvenantiems senjorams. Kitos pasiūtos kaukės bus išdalintos atsižvelgiant į bendruomenės poreikius.

Viešosios bibliotekos inf.


Paskutinio redagavimo data: 2020-04-02