Apie mus

Edukacinis rytmetis mokslo ir žinių dienaiRugsėjo 22 dieną Bariūnų bibliotekoje vyko edukacinis rytmetis „Ar žinai ką tu gali...?“.

Šią dieną biblioteka virto maža laboratorija, į kurią susirinko mažieji skaitytojai iš Joniškio vaikų l/d „Saulutė“ Bariūnų skyriaus. Smalsios akelės neatsitraukė nuo įvairių daiktų ant stalo, neramūs piršteliai norėjo viską liesti, nekantrumas trukdė susikaupti, bet čia – vaikai. Jie smalsūs, jie greiti, jie nenuoramos..., su jais edukacijos būna pačios netikėčiausios.

Šio užsiėmimo metu atlikome laboratorinius tyrimus: tyrinėjome įvairių daiktų struktūrą, lietėme, uostėme, stebėjome. Pagrindinis mūsų uždavinys buvo patikrinti ar daiktas skęsta, ar plūduriuoja. Mažieji smalsuoliai ėmė po vieną daiktą nuo sunumeruotos juostelės ir metė į stiklainėlį su vandeniu. Po šios įdomios ir linksmos veiklos, sekė kitas darbas. Vaikai stebėdami stiklainėliuose esančių daiktų padėtį vandenyje, užduočių lapuose esančiuose apskritimuose turėjo pažymėti ar objektas „skęsta“ ar „neskęsta“. Baigiantis užsiėmimui aptarėme darbo rezultatus, pasidalinome įspūdžiais.

Puikiai ir įdomiai praleistas laikas eksperimentuojant, mažuosius dalyvius paskatino pabūti tyrinėtojais, stebėtojais.

 

E. Vasiliauskaitės-Rašimienės inf. ir nuotr.Paskutinio redagavimo data: 2022-09-26