Duomenų bazės

Duomenų bazės

VANAGAITĖ, Rūta

Pragaro vartai pačioje Vilniaus širdyje. Kalėjimas, kurio nebeliko. Bet jis buvo ištisus 115 metų, ir tai buvo vienintelis, paskutinis Lietuvos kalėjimas. Lukiškių istorija – tai Vilniaus ir iš dalies visos Lietuvos istorijos atspindys nuo 1904-ųjų iki kalėjimo uždarymo 2019-ųjų liepą. Čia kalėjo, kentėjo, buvo tardomi politiniai kaliniai, kunigai, menininkai ir žmogžudžiai. Labai keista, bet Lukiškių istorijos iki šiol niekas nebuvo parašęs. Bet Rūta Vanagaitė parašė – juodu ant balto išdėstė nepagražintą, sukrečiančią Lukiškių kalėjimo istoriją, atvirai papasakotą 25 nuteistųjų lūpomis.

„Lukiškės. Tamsioji Vilniaus širdis“ – dokumentinės prozos knyga, kurioje niekas neišgalvota. Skaitydami nuteistųjų pasakojimus ar pasakojimus apie juos, jūs patys vaizduotėje susidėliosite žiaurią ir sukrečiančią Lukiškių (ir Vilniaus) istoriją.

Knygos autorė Rūta Vanagaitė (g. 1955 m.) – teatrologė, viešųjų ryšių specialistė, įvairių televizijos laidų prodiuserė, rašytoja bei kultūrinių projektų, tokių kaip teatro festivalio „LIFE“ sumanytoja ir įgyvendintoja. 1993-aisiais buvo įvertinta kaip Lietuvos metų moteris.

Visose savo knygose autorė nevengia laužyti taisyklių ir nagrinėti nelengvas temas. Ne išimtis ir ši – jau septintoji Rūtos Vanagaitės knyga.

Paskutinio redagavimo data: 2023-04-18