Apie mus

Edukacinis rytmetys apie duoną

  2015-02-07Vasario 5-osios rytą į Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Bariūnų filialą susirinko Bariūnų vaikų darželio vaikai į edukacinį rytmetį „Duonutės kelias“.

    Vasario 5-osios rytą į Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Bariūnų filialą susirinko Bariūnų vaikų darželio vaikai į edukacinį rytmetį „Duonutės kelias“.
    Bibliotekininkė Erika Rašimienė vaikams paruošė  pažintinę informaciją.  Ant trijų ilgų popieriaus lapų buvo sužymėtas duonutės kelias iki mūsų stalo.  Vaikai,  klausydami bibliotekininkės pasakojimo, turėjo suklijuoti įvairius piešinukus, atitinkančius visų darbų seką. Pradėjome nuo žemės paruošimo. Vaikams labai patiko sėti grūdus, o sudygusius želmenis uždengti sniego antklode.
    Vaikai guviai  atsakinėjo į klausimus, kai kurie pasakojo matę senovinius duonos kepimo įrankius, krosnį. Vaikai  su nuostaba žiūrėjo  vaizdus, kaip senovėje moterys su pjautuvais pjaudavo  rugius, rišdavo  į pėdus, statydavo  į gubas, darbus palydėdamos daina.  Šiais laikais tokių dalykų nebepamatysi. 
    Baigę improvizuotą kūlimą, „malėme“ miltus girnomis, pasižiūrėjome vaizdų, kaip tai daroma  Šlyninkos malūne Zarasų rajone.  Toliau duonelę „minkėme, kildinome, formavome ir kepėme“. 
    Bibliotekininkė ant stalo padėjo tikrą  didelį ruginės duonos kepalą, nuo kurio  kvapas pasklido po visą biblioteką. Visi kartu  ragavome ir gyrėme jos gardumą.

                             Erika Rašimienė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09