Apie mus

Susitikimas Plikiškių bibliotekoje

  2016-03-29Kovo 23 d. Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių bibliotekos skaitytojai susitiko su Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėju ir knygų apie Joniškio kraštą, jo žmones sudarytoju Leonu Karaliūnu.

    Kovo 23 d. Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Plikiškių bibliotekos skaitytojai susitiko su Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėju ir knygų apie Joniškio kraštą, jo žmones sudarytoju Leonu Karaliūnu.
     Vasario mėnesį bibliotekoje buvo organizuota  jo fotografijų paroda  „Istorinės Joniškio krepšinio muziejaus akimirkos“. Bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė supažindino su svečio dosjė, pasveikino su reikšmingu savivaldybės apdovanojimu – Mykolo Arkangelo statulėle, kuri 2016 m. vasario 16 d. jam įteikta už nuopelnus garsinant mūsų kraštą. 
    Leonas Karaliūnas skaitytojams  papasakojo apie savo mokyklinius metus, pirmąjį bandymą kurti eilėraščius, idėją garsinti Joniškio kraštą sporto pasiekimais, fotoalbumų, knygų leidimą. Svečiui įdomiausia veikla po darbo – senų nuotraukų rinkimas, domėjimasis Joniškio krašto istorija, fotografavimas. Jo išleistų knygų kraitelėje – 21 knyga ir kiekviena turi savo atsiradimo istoriją. Planuojama išleisti dvidešimt antrąją knygą, kuri bus neįprasta savo apimtimi, skirta joniškiečių įrengtiems krepšinio lankams. Šis leidinys, svečio nuomone, gali patekti ir į „Lietuvos rekordų knygą“. 
    Betarpiškas bendravimas su L. Karaliūnu neprailgo, nes susirinkusieji skubėjo apžiūrėti sportinius trofėjus, medalius, knygas, kurias jis atsivežė į susitikimą. Renginio pabaigoje bibliotekininkė padėkojo už įdomų pasakojimą, galimybę iš arčiau susipažinti su Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėju, fotoalbumų bei knygų autoriumi, palinkėjo entuziazmo, naujų idėjų, toliau garsinti mūsų kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Svečias, atsidėkodamas už šiltą priėmimą, bibliotekai padovanojo penkias savo knygas.

                                                                                           Aušra Kriščiūnienė
                                                                            Plikiškių filialo vyr. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09