Apie mus

Idėjų konkursas Plikiškių bibliotekoje

  2016-05-23Gegužės 19 dieną į idėjų konkursą „Sukurk drugelių sodą“ Plikiškių bibliotekoje atskubėjo mažieji skaitytojai.

    Gegužės 19 dieną į idėjų konkursą „Sukurk drugelių sodą“ Plikiškių bibliotekoje atskubėjo mažieji skaitytojai.
   Priešmokyklinės grupės, 1-2 klasių vaikai kartu su tėveliais, mokytojomis iš anksto ruošėsi šiam susitikimui. Konkursui pasirengti buvo įdomu, nes vaikai patys sprendė, kaip pristatys gerai pažįstamą pievų, laukų vabzdį – drugelį. Idėjų, iš tiesų, buvo įvairiausių. Virginijui tapti drugeliu padėjo vyresnioji sesuo, kuri iš spalvotos plėvelės sukūrė gėlėtus sparnus. Arnas kartu su mama ant marškinėlių specialiais dažais nupiešė drugelį su batukais. Odeta su broliu Armandu sukūrė piešinių apie drugelius albumą. O pirmokai su antrokais į konkursą atėjo pasipuošę drugelio antenomis ir atsinešė pačių sukurtą „Gražiausių drugelių knygą“, kurią padovanojo bibliotekai.  Jie kartu su mokytoja domėjosi drugeliais, kurie įtraukti į „Raudonąją knygą“, todėl labiausiai patikusius drugelius vaikai nupiešė bei pažymėjo, kur juos galima sutikti. Skambėjo vaikų deklamuojami eilėraščiai apie drugelį, peteliškę. 
    Antroje konkurso dalyje vaikai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie drugelių gyvenimo trukmę, rūšis, didžiausią ir mažiausią drugį, išgirdo apie drugelių namus Lietuvoje, apžiūrėjo, kaip atrodo kopūstinis baltukas. Gražiausių idėjų autoriams buvo padėkota saldžiais prizais.
                                                                                 
 Aušra Kriščiūnienė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09