Apie mus

Paminėjome Žolinę

  2016-08-16Rugpjūčio 12 d., pasitinkant Žolinės šventę, Gaižaičių bibliotekoje susirinkome pabendrauti prie žolynų arbatos ir prisiminti Žolinės tradicijas, bylojančias, kad Žolinė – atsisveikinimo su vasara ir padėkos už derlių šventė.

    Rugpjūčio 12 d., pasitinkant Žolinės šventę, Gaižaičių bibliotekoje susirinkome pabendrauti prie žolynų arbatos ir prisiminti Žolinės tradicijas, bylojančias, kad Žolinė – atsisveikinimo su vasara ir padėkos už derlių šventė. 
    Prie bibliotekininkės žolynų puokšte papuošto stalo susirinkusios Gaižaičių kaimo moterys gardžiavosi įvairių žolelių: čiobrelių, medetkų, anyžinio lofanto, melisų, šalavijų, levandų, ežiuolės, raudonėlių, pankolių arbatomis, ragavo bibliotekos skaitytojos Eugenijos paruoštų agurkų sulčių, dalijosi   vaikystės prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo savo šeimose.
    Bibliotekininkė pakvietė dalyvauti žaidime, kur reikėjo iš paveikslėlio atpažinti  vaistinį žolyną. Pirmosios atspėjusios augalą apdovanotos  prizais, o kiekvienai renginio dalyvei bibliotekininkė įteikė po savo padarytą  maišelį arbatžolėms. Taip pat moterys tarpusavy keitėsi savo sudžiovintomis žolelėmis.     
     Renginio metu galėjome pasidžiaugti darbščiosios Angelės Stabrauskaitės rankdarbiais. Vąšeliu nertų Angelės darbų parodos  ne kartą džiugino bibliotekos lankytojus. Angelė labai mėgsta kurti rankdarbius,  skatina  tai pamėgti ir kitas moteris.  Atsidėkodama už bibliotekos renginius Angelė bibliotekininkei padovanojo rankdarbių knygą.

                                                                
Monika Sviderskienė
                                         Gaižaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė
Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09