Apie mus

Stungių filiale vyko biblioterapinis užsiėmimas

  2016-11-11Stungių filiale vyko biblioterapijos užsiėmimas „Knyga ir meno terapija“, kurio metu dalyviai mokėsi piešti mandalas.

   Stungių filiale vyko biblioterapijos užsiėmimas „Knyga ir meno terapija“, kurio metu dalyviai mokėsi piešti mandalas. Renginį vedė Šiaulių universiteto dailės ir dizaino specialybės studentė Greta Giedraitytė. Užsiėmimas sudomino kaimo moteris ir vaikus. Pradžioje buvo papasakota apie gydančią kūrybos galią, vieną iš atsipalaidavimo būdų – meno terapiją – piešimą, muzikavimą, šokį. Dalyviai buvo supažindinti su dailės terapijoje naudojamu mandalų kūrybos metodu.
   Mandala – tai ratas su centru, taisyklingas kūrinys su jame simetriškai išsidėsčiusiais simboliais. Mandalos kūrimas – vidinė meditacija, suteikianti ramybę, padedanti susikoncentruoti, teigiamai veikianti fizinį, psichinį ir dvasinį būvį. Susipažinę su šia technika, dalyviai entuziastingai kibo į darbą: vieni piešė ir spalvino pieštukais ir flomasteriais, kiti darbavosi skriestuvu ir liniuote. Kiekvienas dalyvis savo mandalas puošė įvairiausiomis spalvomis, į darbelį įdėdamas fantaziją ir išmonę. Vaikai naudojo šviesias spalvas, o suaugusieji nevengė ir tamsesnių atspalvių. Tokie kūrybiniai užsiėmimai lavina vaizduotę, ugdo kūrybiškumą, suteikia galimybę pabendrauti ir smagiai praleisti laiką. Šis biblioterapijos užsiėmimas neprailgo ir visiems labai patiko.

Diana Kidelienė
Stungių filialo vyresn. bibliotekininkė

Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09