Renginiai

Kaziuko mugės belaukiant

  2017-03-10Šiais metais Gaižaičių bibliotekoje sugalvota pabandyti surengti Kaziuko mugę. Į mugę pakviesti seniūnijos gyventojai su savo gamybos darbais, namine produkcija.

   Šiais metais Gaižaičių bibliotekoje sugalvota pabandyti surengti Kaziuko mugę. Į mugę pakviesti seniūnijos gyventojai su savo gamybos darbais, namine produkcija. 
   Pasiūla buvo įvairi. Didelę paklausą turėjo Pranutės pagaminti prieskoniai iš 12-os pačios užaugintų ir sudžiovintų daržovių ir prieskoninių augalų. Tai prieskoniai, tinkantys sriuboms, padažams, mėsos gaminiams. Turėjome galimybę įsigyti naminių vištų kiaušinių, konservuotų prieskonių, vasarinių česnakų, konditerinių gaminių.
   Kaipmat išgraibstėme Elenos keptas dar šiltas mielines varškės bandeles, Renaldos iškeptus keksiukus. Paklausą turėjo Nijolės Valienės rūkyti varškės sūriai, naminė varškė. Adolfina, kuriai daugiau kaip 90 metų, Kaziuko mugei iškepė penkis tortus. Vos tik tortai buvo padėti ant stalo, visi buvo nupirkti. Nupirkti ir Alvydo pagaminti suvenyriniai skėčiai iš vytelių. Mugėje galėjome įsigyti Žagarės bibliotekos darbuotojų nertų riešinių, iš karoliukų vertų apyrankių ir kaklo papuošalų bei Gaižaičių bibliotekininkės darytų vėrinių.
   Mugėje ne tik pirkome, bet ir skanavome Inos keptą pyragą, Renaldos kepinius. Bibliotekininkė vaišino obuoliniu pyragu, želė. Visiems mugės dalyviams ant kaklo užkabinti riestainių karoliai. 

Monika Sviderskienė
Gaižaičių filialo vyresnioji bibliotekininkėPaskutinio redagavimo data: 2019-07-09