Renginiai

Sveikatos valandėlė Plikiškių bibliotekoje

  2017-04-07Balandžio 5 dieną Pasaulinės sveikatos dienos išvakarėse Plikiškių bibliotekos skaitytojai ir kaimo bendruomenės nariai susitiko su Joniškio rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojomis Lina Martinaitiene ir Laima Virbičianskiene, kurios atvyko į sveikatos valandėlę „Arbatos puodelio paslaptis“.

   Balandžio 5 dieną Pasaulinės sveikatos dienos išvakarėse Plikiškių bibliotekos skaitytojai ir kaimo bendruomenės nariai susitiko su Joniškio rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojomis Lina Martinaitiene ir Laima Virbičianskiene, kurios atvyko į sveikatos valandėlę „Arbatos puodelio paslaptis“.
   Renginio pradžioje bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė kalbėjo apie pavasarinių augalų galias, prisiminė žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės patarimus ir knygas, paminėjo, į kelias grupes skirstomos arbatos. Vėliau susirinkusieji klausėsi sveikatos biuro specialisčių informacijos apie dažniausiai pasitaikančias sveikatos problemas, kaip jų išvengti, kokį maistą sveika valgyti, ar svarbi žmogui psichinė sveikata ir kt. 
   Bibliotekininkė pakvietė renginio dalyvius pasidalyti mintimis apie savo sveikatos tausojimą, pasidžiaugė, kad nemaža dalis moterų skaitytojų laisvu laiku vaikšto su šiaurietiškomis lazdomis, domisi fitoterapija, skaito leidinius sveikatos klausimais, augina vaistinguosius augalus savo daržuose. Sveikatos biuro specialistės renginio dalyvėms buvo paruošusios staigmeną – parafino voneles rankoms. Ši procedūra skaitytojoms labai patiko, nes po žiemos rankoms reikalinga ypatinga priežiūra, o ir lauko darbai jau čia pat. 
   Antroje renginio dalyje visiems susirinkusiems pavasarišką muzikinių melodijų gūsį padovanojo Joniškio kultūros centro darbuotojas Gintaras Mikalėnas kartu su jaunaisiais gitaristais Domu Mizgeriu, Ieva Povilaityte bei Darija Jokštyte.
Sveikatos valandėlės pabaigoje bibliotekininkė padėkojo visiems už dalyvavimą, palinkėjo gražios artėjančios šv. Velykų šventės, stiprios sveikatos. Prie mėtų arbatos puodelio dar ilgai netilo kalbos apie sveikatą, buvo dalijamasi ilgmoliūgo sėklomis ir džiaugiamasi, kad daug smagių akimirkų gali padovanoti buvimas kartu.

 

Aušra Kriščiūnienė
Plikiškių filialo vyresn. bibliotekininkėPaskutinio redagavimo data: 2019-07-09