Renginiai

Moksleiviams pristatyta skaitmeninių knygų biblioteka „Vyturys“

  2018-01-24Joniškio žemės ūkio mokyklos moksleiviai (9–10 kl.) buvo supažindinti su Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos teikiamomis paslaugomis ir jaunimui skirta internetine biblioteka „Vyturys“.

   Joniškio žemės ūkio mokyklos moksleiviai (9–10 kl.) buvo supažindinti su Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos teikiamomis paslaugomis ir jaunimui skirta internetine biblioteka „Vyturys“.
  Sausio 23 d. mokykloje lankėsi Viešosios bibliotekos Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Gita Vilčiauskienė, kuri susirinkusiems moksleiviams papasakojo apie Viešosios bibliotekos teikiamas paslaugas, vykstančius renginius. Taip pat pristatė, kad nuo šių metų pradžios Viešosios bibliotekos skaitytojai gali naudotis skaitmeninių knygų biblioteka „Vyturys“, kurioje galima rasti net 400 svarbiausių elektroninių knygų mokyklai ir laisvalaikiui. Skaitytojams, norintiems nemokamai naudotis prieiga prie minėtos skaitmeninės bibliotekos (www.vyturys.lt), reikia atvykti į Viešąją biblioteką (Vaikų literatūros arba Skaitytojų aptarnavimo skyrių) ir paprašyti bibliotekos darbuotojos „dovanos kodo“, kurį reikia suvesti į atitinkamai pažymėtą registracijos formos laukelį. 
   Po pristatymo į grupes pasiskirstę moksleiviai atliko įvairias kalbines ir bibliotekines užduotis: ieškojo komandos pavadinimo reikšmės  Dabartinės lietuvių kalbos žodyne, abėcėlės tvarka rikiavo žinomų rašytojų pavardes, sprendė šaradas, dėliojo Lietuvos ir pasaulio bibliotekų paveikslus, duotose knygose ieškojo leidimo metų ir leidyklų pavadinimų. 
     Šia neeiline pamoka siekta ne tik pristatyti Viešosios bibliotekos paslaugas, bet ir lavinti mokinių skaitymo, mąstymo ir bendradarbiavimo gebėjimus.

  
Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
Gita Vilčiauskienė


Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09