Renginiai

Plikiškių bibliotekoje viešėjo Žagarės lėlių namų įkūrėja

  2018-05-18Gegužės 16 d., pasitinkant Tarptautinę muziejų dieną, į Plikiškių biblioteką rinkosi skaitytojai. Bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė juos pakvietė dalyvauti edukacinėje valandėlėje „Žagarės lėlių namų paslaptys“.

  Gegužės 16 d., pasitinkant Tarptautinę muziejų dieną, į Plikiškių biblioteką rinkosi skaitytojai. Bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė juos pakvietė dalyvauti edukacinėje valandėlėje „Žagarės lėlių namų paslaptys“. 
   Lėlė – seniausias amžių žaislas, sujungiantis daugelį gyvenusių kartų. Turbūt kiekviena moteris prisimena savo pirmąją lėlę, su kuria žaidė vaikystėje.  Beveik prieš 2000 metų Egipte buvo aptiktos pačios pirmosios lėlės. Buvo tikima, kad lėlės saugo šeimos narius ir mena jų istorijas.
   Į renginį atvykusi lėlių namų įkūrėja, tautodailininkė Aušra Petrauskienė papasakojo apie pirmuosius kūrybinius bandymus kuriant lėles, lėlių namų kūrimo džiaugsmus ir rūpesčius, lėlių istorijas, išgirstas iš senų žmonių, prisiminė kaliausių fabrikėlio atsiradimą. Skaitytojai pateikė viešniai daug klausimų apie istorinių, suvenyrinių, mitinių būtybių lėlių ir jų rūbų kūrimą, knygos „Miestelis, kuriame gyvena lėlės“ gimimą ir daug kitų.
   Antroje renginio dalyje skaitytojai įsijungė į smagų vaidmenų žaidimą su tautodailininkės sukurtais lėlių teatro personažais. Kiekvienas, pasirinkęs iš pintinės patikusį veikėją, turėjo jį apibūdinti, atskleisti jo charakterį. Šis žaidimas sukėlė didelį gerų emocijų pliūpsnį ir mažiems, ir dideliems. 
   Renginio pabaigoje Plikiškių filialo skaitytoja, gražiadarbė Valerija Mankevičienė  padovanojo viešniai savo sukurtą lėlę-sagę. Buvo padėkota už įdomų pasakojimą ir netikėtą sugrįžimą į vaikystę. Lėlių namų įkūrėja padovanojo bibliotekai savo išleistą knygą ir pakvietė aplankyti lėlių namus Žagarėje.


Plikiškių filialo vyresn. bibliotekininkė 
Aušra KriščiūnienėPaskutinio redagavimo data: 2019-07-09