Renginiai

Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

  2018-06-04Joniškyje bei Žagarėje apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo.

   Joniškyje bei Žagarėje apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Renginio dalyviai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.
   Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.
   Joniškyje sutikta Janina Brinienė išbandė visas namo ant ratų siūlomas veiklas ir džiaugėsi, jog šis projektas aplankė ir jos miestą. „Pati iš poliesterio gaminu įvairius atvirukus jauniesiems, dėžutes žiedams. Taip pat iš senų užuolaidų dekoruoju sukneles, tapau ant šilko. Todėl, manau, kad tokie projektai yra labai naudingi ir padeda šviesti visuomenę“, – teigia pašnekovai.
   Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.
   Darnus namas ant ratų birželio 2d. dar aplankys Radviliškį ir Šeduvą, birželio 4d. Kelmę ir Tytuvėnus.
  Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po    Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.
  Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.

Daugiau informacijos:
Projekto „Darnūs namai“ organizatoriai
Rūta Undro
ruta@voxvera.lt
8 671 98902Paskutinio redagavimo data: 2019-07-09